Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent: potrzeba zmian na rzecz innowacji w gospodarce

0
Podziel się:

Potrzebujemy zmian strukturalnych na rzecz innowacyjnej i konkurencyjnej
gospodarki: zmniejszenia obciążeń administracyjnych, promocji badań i rozwoju poprzez współpracę
nauki z biznesem - napisał prezydent Bronisław Komorowski do uczestników Polskiego Kongresu
Gospodarczego.

*Potrzebujemy zmian strukturalnych na rzecz innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki: zmniejszenia obciążeń administracyjnych, promocji badań i rozwoju poprzez współpracę nauki z biznesem - napisał prezydent Bronisław Komorowski do uczestników Polskiego Kongresu Gospodarczego. *

Podczas odbywającego się we wtorek w Warszawie kongresu list prezydenta odczytał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński. Komorowski ocenił, że wyzwania związane z sytuacją demograficzną w Polsce wskazują na konieczność wydłużania aktywności zawodowej Polaków, ale też wsparcia polityki prorodzinnej.

"Stopniowo wyczerpują się w Polsce proste rezerwy wzrostu. Nie możemy opierać na nich naszej przyszłej pomyślności. Bardzo ważne jest przy tym, abyśmy modernizację i innowacyjność polskiej gospodarki rozumieli nie tylko jako adaptowanie nowoczesnych technologii z zewnątrz, ale w coraz większym stopniu starali się o własne kreatywne rozwiązania" - napisał w przesłaniu do uczestników kongresu Komorowski.

Jak ocenił, jest to najpewniejsza droga do długofalowego, niezagrożonego wzrostu gospodarczego w kraju. Prezydent zwrócił też uwagę, że polska gospodarka nieprzerwanie rośnie, a dobra kondycja ekonomiczna jest oparta na zdrowych i mocnych fundamentach. Zauważył, że w naszej gospodarce dominują małe i średnie przedsiębiorstwa, a rozwojowi sprzyja postępująca decentralizacja władzy.

Pisząc o sytuacji kryzysowej w Europie, ocenił, że poza oszczędnościami potrzeba też zadbać w UE o "motory wzrostu". Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o otwarcie sektora usług, wzmocnienie jednolitego rynku UE, o podsycanie konkurencyjności gospodarek.

Polski Kongres Gospodarczy, który rozpoczął się we wtorek i potrwa trzy dni, jest spotkaniem środowisk biznesowych, naukowych i politycznych. Uczestnicy dyskutują na tematy związane z obecną kondycją polskiej gospodarki oraz jej przyszłością.

Organizatorami imprezy są Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Politechnika Warszawska we współpracy z firmą MM Conferences, Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych oraz przy wsparciu najważniejszych reprezentantów poszczególnych sektorów gospodarki, wchodzących w skład Rady Programowej wydarzenia.(PAP)

stk/ par/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)