Notowania

platforma obywatelska
07.03.2010 14:06

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wstępuje do Platformy Obywatelskiej

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wstępuje do Platformy Obywatelskiej. W niedzielę w Poznaniu podpisał dokument deklarujący akces do ugrupowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wstępuje do Platformy Obywatelskiej. W niedzielę w Poznaniu podpisał dokument deklarujący akces do ugrupowania.

Niewykluczone, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie kandydatem tej partii na prezydenta miasta.

"Prezydent wszczął procedurę wstąpienia do PO, według statutu partii takie osoby jak np. prezydentów miast przyjmuje do partii Zarząd Krajowy" - powiedział w niedzielę Waldy Dzikowski, szef wielkopolskich struktur PO.

Jak dodał, wstąpienie do partii nie będzie się wiązało z automatycznym desygnowaniem Ryszarda Grobelnego na kandydata PO.

"Kandydat na prezydenta Poznania będzie wyłoniony przez nowe władze PO w strukturze miejskiej i w regionie" - powiedział.

"8 lat temu startowałem na prezydenta miasta z poparciem Platformy Obywatelskiej, 4 lata nie, ale nigdy nie byłem daleko od PO. Nie trzeba mnie było długo namawiać, to była jedynie kwestia pewnych warunków" - powiedział w niedzielę Grobelny.

Ryszard Grobelny jest prezydentem Poznania od 1998 roku. W wyborach w 2002 roku startował z poparciem Platformy Obywatelskiej, wygrywając ze swoim poprzednikiem na tym stanowisku,˙Wojciechem Szczęsnym Kaczmarkiem.

W 2006 roku Ryszard Grobelny startując jako kandydat niezależny wygrał wybory, pokonując kandydatkę Platformy Obywatelskiej,˙Marię Pasło-Wiśniewską.(PAP)

rpo/ bk/

Tagi: platforma obywatelska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz