Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Turcji: akcja egipskiej policji nie do zaakceptowania

0
Podziel się

Prezydent Turcji Abdullah Gul powiedział w środę, że akcja
egipskiej "policji przeciw cywilom była absolutnie nie do zaakceptowania". Siły bezpieczeństwa
zaatakowały w Kairze zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.

bEpEQfgB

Prezydent Turcji Abdullah Gul powiedział w środę, że akcja egipskiej "policji przeciw cywilom była absolutnie nie do zaakceptowania". Siły bezpieczeństwa zaatakowały w Kairze zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.

"Zbrojna interwencja przeciw cywilom, przeciw manifestantom (...) jest całkowicie nie do zaakceptowania" - powiedział Gul dziennikarzom w Ankarze.

Również turecki premier Recep Tayyip Erdogan wezwał do natychmiastowego "przerwania masakry" w Egipcie; zaapelował do Rady Bezpieczeństwa ONZ i Ligi Arabskiej o podjęcie kroków mających doprowadzić do uspokojenia sytuacji w Kairze.

bEpEQfgD

Według Erdogana to właśnie milczenie wspólnoty międzynarodowej umożliwiło władzom egipskim zorganizowanie brutalnej akcji przeciw protestującym zwolennikom Mursiego.

Egipskie siły bezpieczeństwa likwidują w środę w Kairze dwa obozy zwolenników Mursiego, którzy od 40 dni prowadzili protesty siedzące domagając się jego powrotu do władzy. Według Bractwa Muzułmańskiego zginęło ponad 250 osób.

Turcja okazała się w ostatnich tygodniach najbardziej radykalnym krytykiem odsunięcia przez armię od władzy Mursiego, które Ankara określa jako "zamach stanu nie do zaakceptowania" - pisze Reuters. (PAP)

fit/ ro/

bEpEQfgJ

14380457 14380437 14380642 14380626 arch.

bEpEQfhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)