Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

0
Podziel się

Naukowcy dają Polsce zdolność do modernizacji i myślenie innowacyjne -
powiedział prezydent Bronisław Komorowski, wręczając we wtorek w Pałacu Prezydenckim nominacje
nowym profesorom. Podkreślił, że rozwój ich karier służy rozwojowi Polski.

bEhEGOqd

Naukowcy dają Polsce zdolność do modernizacji i myślenie innowacyjne - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, wręczając we wtorek w Pałacu Prezydenckim nominacje nowym profesorom. Podkreślił, że rozwój ich karier służy rozwojowi Polski.

"Suma ambicji ludzkich składa się na ambicję narodową" - powiedział prezydent i podkreślił, że Polska musi myśleć o wyzwaniach przyszłości, do czego potrzebne jest myślenie innowacyjne, niezbędne do rywalizacji w "wyścigu, który odbywa się w integrującym się świecie".

Prezydent pogratulował nowo mianowanym profesorom "wysiłku uwieńczonego wspaniałym efektem".

bEhEGOqf

"Jednocześnie chcę państwa prosić, żeby zechcieli państwo odgrywać tę rolę, która się z profesurą wiąże. To jest rola mistrza w konkretnym środowisku, w konkretnej dziedzinie nauki. Mistrza i pewnego wyznacznika standardów i ambicji. Życzę państwu, aby państwa kariera dalej się rozwijała i aby służyła w największym stopniu podniesieniu poziomu nauki polskiej, zbudowaniu ambicji i wiedzy w społeczeństwie polskim" - powiedział Komorowski.

W uroczystości wręczenia nominacji profesorskich uczestniczyli minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka i prezes Polskiej Akademii Nauk Michał Kleiber.

Nominacje otrzymało kilkudziesięciu profesorów, reprezentujących różne dziedziny nauki, w tym: medyczne, techniczne, rolnicze i teologiczne oraz kilku profesorów sztuki. (PAP)

ula/ tot/ jra/

bEhEGOqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)