Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komorowski
12.07.2012 14:58

Prezydent zaprosił papieża Benedykta XVI do Polski

Bronisław Komorowski zaprosił papieża Benedykta XVI do złożenia wizyty w Polsce - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

Bronisław Komorowski zaprosił papieża Benedykta XVI do złożenia wizyty w Polsce - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Jak podano, Komorowski wystosował do papieża list, w którym podkreślił, że Polacy z wdzięcznością i wzruszeniem wspominają pierwszą pielgrzymkę Benedykta XVI do naszego kraju w 2006 roku.

- _ Będziemy zaszczyceni i szczęśliwi, mogąc ponownie podejmować Ojca Świętego w naszej Ojczyźnie, dzieląc się z Nim naszymi radościami i troskami _ - napisał Bronisław Komorowski. W październiku 2010 roku podczas wizyty w Watykanie prezydent zaprosił Benedykta XVI do Polski. Jak podkreślał, zaproszenie to ma charakter stały.

Natomiast oficjalne zaproszenie dla Benedykta XVI do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce było tematem majowego spotkania prezydenta z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefem Michalikiem. Według podawanych wówczas informacji papież miałby odwiedzić nasz kraj w 2015 r. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wprawdzie wypada ona w 2016 r., ale obchody zaczną się rok wcześniej.

Benedykt XVI odwiedził już Polskę w maju 2006 roku. Głównym punktem czterodniowej pielgrzymki był pobyt w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Papież odwiedził też miejsca bliskie swojemu poprzednikowi - Janowi Pawłowi II. Był w Warszawie, Częstochowie, Krakowie, Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnikach.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: _ Trwajcie mocni w wierze _. W każdym miejscu, które odwiedził, był bardzo serdecznie witany. Wierni skandowali: _ - Benedetto, Benedetto _, _ Kochamy Ciebie _, a w Kalwarii Zebrzydowskiej papież usłyszał nawet _ Wir lieben Dich _.

Czytaj więcej w Money.pl
Benedykt XVI pozdrowił uczestników pielgrzymki Radia Maryja Podczas pierwszego tego lata spotkania z wiernymi w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo Benedykt XVI, zwracając się po polsku, pozdrowił uczestników pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę.
Specjalna komisja. Z udziałem Benedykta XVI W skład komisji kierowanej przez byłego przewodniczącego Papieskiej Komisji do spraw Tekstów Prawnych kardynała Juliana Herranza z Hiszpanii.
Tagi: komorowski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz