Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w usa
17.10.2012 23:33

Próba wysadzenia budynku FED. Udaremniona

21-letni mężczyzna planował wysadzenie w powietrze przy użyciu pół tony materiałów wybuchowych budynku amerykańskiego banku centralnego (Fed),

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)

*21-letni mężczyzna planował wysadzenie w powietrze przy użyciu pół tony materiałów wybuchowych budynku amerykańskiego banku centralnego (Fed) w Nowym Jorku - poinformowała nowojorska prokuratura. *

Pochodzący w Bangladeszu Quazi Mohammad Rezwanul Ahsan Nafis został aresztowany dziś rano, gdy po zaparkowaniu w pobliżu budynku Fed na Manhattanie furgonetki wypełnionej, jak sądził, materiałami wybuchowymi, próbował zdetonować ładunki. W nagraniu wideo, które wcześniej przygotował, powiedział, że będzie walczył do _ zwycięstwa lub męczeńskiej śmierci _. Powiedział także, że jest zwolennikiem Al-Kaidy.

Prokuratura zapewniła, że nie było jednak żadnego zagrożenia, bo Federalne Biuro Śledcze przez cały czas kontrolowało przygotowania mężczyzny do zamachu, dostarczając mu także materiały wybuchowe, które tak naprawdę nie były niebezpieczne.

Mężczyzna przybył do Nowego Jorku w styczniu tego roku z Bangladeszu i - według nowojorskiej prokuratury - miał powiązania z Al-Kaidą. Nafis znalazł się pod kontrolą FBI, gdy próbował stworzyć w USA komórkę terrorystyczną. Jednym z ludzi, których mężczyźnie dało się pozyskać do współpracy, był zakonspirowany agent FBI.

Nafis brał pod uwagę wiele celów w Nowym Jorku, m.in. siedzibę giełd, ale ostatecznie wybrał budynek amerykańskiego banku centralnego. Deklarował, że jego celem jest _ zniszczenie Ameryki _.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziwna reakcja giełd na Wall Street Zobacz, jak przebiegła czwartkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.
Przeszukali garaż islamisty. Co w nim znaleźli? Podczas jednej z rewizji francuska policja znalazła chemikalia wykorzystywane do produkcji ładunków wybuchowych oraz broń.
Osądzą go za akcję w Jemenie. Jest już w USA Radykalny islamski duchowny Abu Hamza al-Masri przyleciał do USA - podała agencja AP. Czeka go tam proces sądowy o terroryzm.
Tagi: terroryzm w usa, fed, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz