Notowania

włochy
16.11.2009 12:50

Proces Berlusconiego odroczony

Przerwa potrwa do 18 stycznia. Premier Włoch ma zarzuty oszustw finansowych oraz podatkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Przerwa potrwa do 18 stycznia. Premier Włoch ma zarzuty oszustw finansowych oraz podatkowych przy zakupie praw do emisji filmów w należącej do szefa rządu telewizji.

Proces, wznowiony po ponad roku, został natychmiast odroczony na wniosek adwokatów premiera, którzy wyjaśnili, że nie może on się stawić w sądzie, ponieważ jest gospodarzem zainaugurowanego w poniedziałek w Rzymie szczytu FAO.

*Razem z Berlusconim *oskarżonych jest 10 innych osób, między innymi z kierownictwa telewizji Mediaset.
Proces został zawieszony we wrześniu 2008 roku. Stało się to wkrótce po tym, gdy parlament Włoch z inicjatywy centroprawicy Berlusconiego przyjął ustawę o zawieszeniu spraw sądowych czterech najważniejszych osób w państwie, wśród nich premiera, na czas ich kadencji.

Mediolański sąd, prowadzący sprawę Mediaset, odesłał ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, by orzekł definitywnie, czy można kontynuować proces szefa rządu, czy też nie. 7 października tego roku Trybunał Konstytucyjny uznał ustawę o immunitecie za niezgodną z ustawą zasadniczą. Tym samym odblokował zatrzymane procesy premiera.

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz