Notowania

wiadomości
29.01.2013 10:24

Proces mieszkanki Morąga oskarżonej o zabójstwo syna - 12 lutego

Sąd Okręgowy w Elblągu na 12 lutego wyznaczył termin procesu Magdaleny R. z Morąga, oskarżonej o zabójstwo 5-letniego syna - poinformowano PAP w elbląskim sądzie. Kobieta ciało chłopca trzymała przez kilka miesięcy w wersalce.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sąd Okręgowy w Elblągu na 12 lutego wyznaczył termin procesu Magdaleny R. z Morąga, oskarżonej o zabójstwo 5-letniego syna - poinformowano PAP w elbląskim sądzie. Kobieta ciało chłopca trzymała przez kilka miesięcy w wersalce. *

Na razie nie wiadomo, czy sąd wyłączy jawność procesu - ewentualna decyzja o tym zapadnie podczas pierwszej rozprawy.

Według aktu oskarżenia Magdalena R. zamordowała pięcioletniego syna Gabriela w lutym ub. roku. Do lipca ciało dziecka trzymała w wersalce, ale nikt - ani z rodziny, ani z sąsiadów - nie zwrócił uwagi na to, że nie widuje dziecka.

Ukryte w wersalce ciało chłopca odnalazła w lipcu właścicielka mieszkania, które wynajmowała Magdalena R. Ponieważ zalegała z czynszem, właścicielka mieszkania weszła do domu pod nieobecność R., a jej uwagę wzbudził panujący w środku fetor, który najemczyni próbowała zatuszować kadzidełkami i świecami zapachowymi.

Za Magdaleną R. rozesłano list gończy. Policja zatrzymała ją po kilku dniach, gdy wychodziła z jednego z olsztyńskich szpitali, gdzie udzielano jej pomocy z powodu zatrucia alkoholowego. Kobieta szybko przyznała się do zabicia syna, ale prokuratura nie ujawniła powodów, dla których to zrobiła.

W czasie wysyłania do sądu aktu oskarżenia poinformowano jedynie, że kobieta udusiła syna, zakładając mu na głowę foliową torbę i przyduszając go poduszką.

Badania psychiatryczne wykazały, że w czasie zabójstwa Magdalena R. była poczytalna.

Kobieta od lipca jest tymczasowo aresztowana. (PAP)

jwo/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz