Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Proces Mubaraka i jego synów ruszy w sierpniu

0
Podziel się

Zarzuca im się odpowiedzialność za śmierć uczestników antyprezydenckich protestów, a także korupcję.

Proces Mubaraka i jego synów ruszy w sierpniu
(primeministergr/CC/Flickr)
bDogxlcR

Proces byłego prezydenta Egiptu oraz jego dwóch synów rozpocznie się dokładnie 3 sierpnia - poinformowała egipska agencja prasowa MENA. Zarzuca im się odpowiedzialność za śmierć uczestników antyprezydenckich protestów, a także korupcję.

Hosni Mubarak został obalony 11 lutego. W starciach demonstrantów z siłami bezpieczeństwa zginęło w Egipcie ponad 840 osób. Były prezydent został aresztowany, ale ze względu na stan zdrowia przebywa w szpitalu w Szarm el-Szejk. Oskarżeni wraz z nim synowie - Gamal i Alaa - przebywają w więzieniu Tora pod Kairem.

Jeśli Mubarak zostanie uznany za winnego śmierci uczestników antyprezydenckich demonstracji, może mu grozić nawet kara śmierci.

bDogxlcT
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t100841.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejny;egipski;polityk;skazany;za;korupcje,55,0,826423.html) Kolejny egipski polityk skazany za korupcję Zoheir Garranah, egipski minister turystyki za rządów prezydenta Hosniego Mubaraka, został skazany na 5 lat więzienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t131742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;w;spiaczcze;media;spekuluja,97,0,771169.html) Mubarak w śpiączcze? Media spekulują Od dawna krążą plotki, że 82-letni dyktator ma raka i jest to ostatnia faza choroby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t131213.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mubarak;zrezygnowal;wladze;ma;przejac;wojsko,123,0,769915.html) Mubarak zrezygnował. Władzę ma przejąć wojsko Informację o dymisji podał wiceprezydent Egiptu. Tłumy w Kairze świętują.
bDogxldu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)