Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niedziela palmowa
01.04.2012 18:59

Procesja palmowa przeszła w Jerozolimie

Wielonarodowa procesja palmowa, która przeszła przez centrum Jerozolimy, otworzyła obchody Wielkiego Tygodnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal WARGIN/East News)

Wielonarodowa procesja palmowa, która przeszła przez centrum Jerozolimy, otworzyła obchody Wielkiego Tygodnia. Tłumy pielgrzymów wzięły udział w uroczystościach upamiętniających uroczysty wjazd Jezusa do tego miasta 2 tys. lat temu.

Procesję otwierali tradycyjnie palestyńscy chrześcijanie, a wśród jej uczestników były także grupy pielgrzymów przybyłych z Polski. Na czele szli franciszkanie, którzy szli z polską flagą. Uczestnicy procesji nieśli gałązki palmowe i krzyże.

W godzinach popołudniowych wierni udali się także w procesji na Górę Oliwną.

Pani Jolanta z Polski uczestniczyła w obchodach Niedzieli Palmowej w Jerozolimie w zeszłym roku. Tym razem przyjechała z rodziną. _ To błogosławieństwo, jesteśmy szczęśliwi, że możemy tu być _ - powiedziała.

Z możliwości uczestniczenia w uroczystościach w Jerozolimie cieszyły się też liczniejsze niż w poprzednich latach rodziny palestyńskich katolików.

_ - Po raz pierwszy od wielu lat chrześcijanie z terytoriów okupowanych dostali aż tyle pozwoleń. W minionych latach wydawano po kilkadziesiąt, czasem kilkaset pozwoleń, a tym razem w samym Bejt Dżala dostaliśmy aż tysiąc! _ - powiedziała Chadra Zreineh, przewodniczka z tej zamieszkanej przez chrześcijan miejscowości na Zachodnim Brzegu.

Izraelskie Ministerstwo Turystyki spodziewa się podczas obchodów Wielkiego Tygodnia 125 tysięcy pielgrzymów oraz 300 tysięcy w kwietniu, gdy żydzi będą obchodzić swe najważniejsze święto - siedmiodniowe Święto Paschy (Pesach) na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej.

Czytaj więcej o Niedzieli Palmowej w Money.pl

Tagi: niedziela palmowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz