Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Program Kreatywna szkoła@ zwyciężył w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania

0
Podziel się:

Wprowadzony w 2010 r. w Jarocinie (Wielkopolskie) program Kreatywna szkoła@
zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Samorządowy Lider Zarządzania. Realizacja programu umożliwia
szybszą weryfikację wyników e-sprawdzianów przez co zwiększa się motywację uczniów do nauki.

Wprowadzony w 2010 r. w Jarocinie (Wielkopolskie) program Kreatywna szkoła@ zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Samorządowy Lider Zarządzania. Realizacja programu umożliwia szybszą weryfikację wyników e-sprawdzianów przez co zwiększa się motywację uczniów do nauki.

Wszystkie szkoły w Jarocinie, także małe i niepubliczne, otrzymały we wrześniu ubiegłego roku ponad 850 przenośnych komputerów i 29 mobilnych pracowni komputerowych. Samorząd Jarocina jako pierwszy w kraju rozpoczął w ten sposób projekt kompleksowego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy.

Mobilna klasa składa się z laptopa wraz z oprogramowaniem dla nauczyciela, routera, netbooków dla uczniów z odpowiednim oprogramowaniem oraz mobilnej szafki, która służy do ładowania i przechowywania komputerów. Komputer nauczyciela stał się centrum zarządzania lekcją.

Sprzęt wykorzystywany jest nie tylko na lekcjach informatyki. "Uczniowie komponują też muzykę, programują, rozwiązują matematyczne łamigłówki, uczą się ortografii. Sprzęt okazuje się pomocny nawet na lekcjach wychowania fizycznego. Nowością są także e-sprawdziany, podczas których uczniowie wypełniają testy na swoich komputerach, a nauczyciel szybciej weryfikuje wyniki" - powiedział we wtorek PAP przewodniczący miejscowej rady i pomysłodawca projektu, Robert Kaźmierczak.

Według niego, program dobrze sprawdza się także w szkołach integracyjnych, w przypadku uczniów z orzeczonym ADHD. "Obawialiśmy się, że podczas lekcji dzieci będą chodzić po klasie, ale w praktyce są spokojniejsze, bardziej skoncentrowane" - twierdzi Kaźmierczak. Podkreślił, że mobilne pracownie dobrze przygotowują uczniów do przyszłego życia zawodowego i funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

"Nauczyciel zarządza klasą z jednego miejsca, ma bezpośredni dostęp do tego, co uczeń robi w konkretnym momencie. Dzięki pośrednictwu platformy internetowej wiadomo jak często nasi nauczyciele korzystają z mobilnych pracowni" - twierdzi koordynator projektu, Andrzej Grzybowski.

Koszt zakupu netbooków wyniósł 1,2 - 1,5 mln zł. Gmina ogłosiła wcześniej przetarg na dostarczenie sprzętu komputerowego na zasadach leasingu operacyjnego. (PAP)

zak/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)