Notowania

wiadomości
01.10.2011 09:15

Programy wyborcze zorganizują dwie anteny TVP, TVN24 oraz Polsat News

Programy wyborcze 9 października zorganizują TVP1, TVP Info, TVN24 oraz Polsat News. Sondażowe wyniki wyborów mają zostać podane po godz. 21, czyli tuż po planowanym zamknięciu lokali wyborczych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Programy wyborcze 9 października zorganizują TVP1, TVP Info, TVN24 oraz Polsat News. Sondażowe wyniki wyborów mają zostać podane po godz. 21, czyli tuż po planowanym zamknięciu lokali wyborczych.

Jak poinformował PAP Daniel Jabłoński z zespołu prasowego TVP, "Wieczór Wyborczy" w telewizyjnej Jedynce rozpocznie się o godz. 20.55 i potrwa ponad dwie godziny. Podczas wieczoru wyborczego przeprowadzone zostaną rozmowy z socjologami i politologami, m.in. z Jadwigą Staniszkis, Radosławem Markowskim, Andrzejem Rychardem; z byłymi premierami - Józefem Oleksym, Janem Krzysztofem Bieleckim i Kazimierzem Marcinkiewiczem, a także z dziennikarzami - Jackiem Żakowskim, Rafałem Ziemkiewiczem, Tomaszem Wróblewskim i Piotrem Stasińskim.

Podczas wieczoru zaprezentowane zostaną sondażowe wyniki wyborów. W tym roku badania exit poll, czyli sondaż przeprowadzany wśród wyborców bezpośrednio po wyjściu z lokalu wyborczego, TVP ponownie zamówiła w TNS OBOP. Telewizja Polska podkreśla, że to jedyna firma badawcza, która trafnie przedstawiła wyniki badań w wyborach prezydenckich w 2010 r., zaś średni błąd pomiaru w badaniu exit poll przeprowadzonym podczas ostatnich wyborów parlamentarnych w 2007 r. nie przekroczył 1 pkt. proc.

Wcześniej na własny program wyborczy widzów zaprosi TVP Info. Rozpocznie się on od godz. 20.30 i potrwa do 20.55. Po godz. 20.55 antena będzie emitować "Wieczór Wyborczy" TVP1 (do godz. 22.30). Po przerwie na emisję programów lokalnych, o godz. 22.55 TVP Info rozpocznie kolejną własną audycję wyborczą, która potrwa do godz. 1. TVP Info planuje także transmisje z konferencji Państwowej Komisji Wyborczej.

Gośćmi programu wyborczego TVP Info mają być kobiety aktywnie działające w swoich ugrupowaniach politycznych. Kampanie wyborcze poszczególnych partii oraz wstępne wyniki wyborów skomentują publicyści, badacze opinii publicznej i politolodzy obecni w studio. Przewidywane są również łączenia ze sztabami wyborczymi ugrupowań.

Wiceszefowa zespołu PR Grupy TVN Lidia Zagórska poinformowała, że w dniu wyborów, o godz. 19.25 na antenie TVN24 rozpocznie się specjalne wydanie "Faktów po Faktach" pt. "Po co jest cisza wyborcza?". Wieczór wyborczy rozpocznie się na tej antenie o godz. 20 i potrwa nawet do godz. 1. Gośćmi będą politycy i eksperci, zaplanowano też łączenia ze sztabami wyborczymi i rozmowy z liderami partii; o godz. 21 podane zostaną sondażowe wyniki wyborów. W tym roku także TVN24 zdecydowała się zlecić TNS OBOP badania typu exit poll. Badanie zostanie przeprowadzone przed 900 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ankieterzy poproszą około 100 tys. osób, które oddały już swój głos, o wypełnienie krótkiej ankiety.

Program wyborczy na antenie Polsat News rozpocznie się o godz. 20.30 i potrwa do 1. Jak poinformowała Honorata Krysiewicz z Polsatu, jego centralnym punktem będzie specjalne studio, które powstanie przed głównym wejściem do Sejmu. W studiu będą zaś eksperci, publicyści i komentatorzy życia publicznego. Sondażowe wyniki dla Polsat News przygotuje w tym roku Homo Homini.

Także na antenie tej stacji będzie można zobaczyć relacje z wszystkich sztabów wyborczych i siedziby PKW. W trakcie łączeń na żywo stacja pokaże reakcje liderów partii na pierwsze wyniki. Dalsza część wieczoru wyborczego w Polsat News potrwa do godz. 1.

W powyborczy poranek widzowie Polsatu i Polsatu News będą mogli obejrzeć specjalne wydanie programu "Nowy dzień". Program będzie emitowany na obu antenach w godzinach 6-9, a do godz. 11 - na antenie Polsat News.(PAP)

mca/ bos/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz