Notowania

wiadomości
16.11.2011 12:47

Projekt budżetu Gorzowa Wlkp. na przyszły rok z nadwyżką 29,4 mln zł

W projekcie budżetu Gorzowa Wielkopolskiego na 2012 r. przewiduje się ok. 426 mln zł dochodów i ok. 396 mln zł wydatków, wiadomo, że nadwyżka 29,4 mln zł zostanie przeznaczona na spłatę kredytów i pożyczek - poinformowała PAP rzecznik magistratu Anna Zaleska.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W projekcie budżetu Gorzowa Wielkopolskiego na 2012 r. przewiduje się ok. 426 mln zł dochodów i ok. 396 mln zł wydatków, wiadomo, że nadwyżka 29,4 mln zł zostanie przeznaczona na spłatę kredytów i pożyczek - poinformowała PAP rzecznik magistratu Anna Zaleska. *

Najwięcej pieniędzy miasto przeznaczy na oświatę i wychowanie oraz edukacyjną opiekę wychowawczą, w sumie ponad 157,5 mln zł. Pomoc i polityka społeczna pochłonie ok. 82,4 mln zł. Planowane wydatki na administrację publiczną to ponad 36 mln zł.

Ujęte w projekcie wydatki na transport publiczny to ok. 32,5 mln zł, a gospodarkę komunalną niespełna 20 mln zł.

Najmniej pieniędzy władze chcą przeznaczyć na kulturę fizyczną - 7,5 mln zł. Na inwestycje prezydent Gorzowa przewiduje wydać w 2012 roku blisko 20,4 mln zł. Najważniejsze z zaproponowanych przez niego zadań dotyczą przebudowy kilku ulic.

Zgodnie z projektem największym źródłem dochodu mają być subwencje z budżetu państwa - ok. 33 proc.

Planowana nadwyżka budżetowa w wysokości 29,4 mln zł ma zostać przeznaczona na spłaty rat kredytów i pożyczek zaciągniętych w poprzednich latach.

"Po pierwsze dochody muszą iść na wydatki bieżące. Inwestycje są uzależnione od wypracowania nadwyżki operacyjnej, będą także zależne od dochodów majątkowych miasta. Możemy co prawda zaciągać kredyty, ale nie chcemy tego robić" - powiedziała PAP skarbnik miasta Małgorzata Zienkiewicz.

Na koniec 2011 roku zadłużenie Gorzowa wyniesie ok. 211 mln zł, co stanowi 49 proc. dochodów. W tym roku miasto zamierzało zaciągnąć kredyt w wysokości 68,8 mln zł.

Na inwestycje samorząd przeznaczył w br. ponad 90 mln zł.

Projekt budżetu na 2012 rok został przekazany przez prezydenta radnym. Sesja budżetowa została zaplanowana na grudzień. (PAP)

mmd/ amac/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz