Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Projekt "Ekopraca" dla niepełnosprawnych

0
Podziel się:

24 niepełnosprawnych znalazło pracę dzięki realizowanemu w Kielcach
projektowi "Ekopraca". Odbierają zużyte opakowania spod drzwi mieszkańców i segregują surowce w
sortowni.

24 niepełnosprawnych znalazło pracę dzięki realizowanemu w Kielcach projektowi "Ekopraca". Odbierają zużyte opakowania spod drzwi mieszkańców i segregują surowce w sortowni.

Koordynator projektu Andrzej Kosmala z Fundacji "Nadzieja Rodzinie" powiedział PAP, że zatrudnieni to osoby niepełnosprawne psychiczne ze średnim stopniem niepełnosprawności, którym bardzo trudno jest znaleźć pracę.

W ramach projektu w określone dni odbierają surowce wtórne - opakowania plastikowe, puszki, szkło i makulaturę - sprzed drzwi kielczan. Zużyte opakowania dostarczane są do sortowni, gdzie przy sortowaniu zatrudniono kolejne cztery osoby.

Projekt jest realizowany od początku lipca na czterech osiedlach. Kosmala podkreślił, że nie ma problemu z odbiorcą surowców, który za nie płaci, gorzej jest z dostawcami - kielczanie niechętnie uczestniczą w projekcie. Na osiedlu Chęcińskim robi to tylko jeden procent mieszkańców. Więcej - 10 proc. gospodarstw - oddaje surowce na osiedlach Barwinek i Podkarczówka. Według niego w Warszawie, gdzie od lat taki projekt realizuje Stowarzyszenie Ekon - 30 proc. mieszkańców wystawia raz w tygodniu torby z surowcami wtórnymi.

W przyszłości, gdy pracownicy wprawią się w swoje obowiązki, projekt będzie realizowany na kolejnych kieleckich osiedlach. Docelowo Kosmala ma nadzieję objąć tymi działaniami całe miasto, zatrudniając kolejnych niepełnosprawnych pracowników.

Przedsięwzięcie z zakresu ochrony środowiska i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych realizuje Fundacja "Nadzieja Rodzinie" wraz ze Stowarzyszeniem "Nadzieja Rodzinie" oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kielce.(PAP)

agn/ wkr/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)