Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Projekt programu prac rządu na rok 2006 już dostępny

0
Podziel się:

10.3.Warszawa (PAP) - Projekt programu prac rządu na rok 2006 jest
od piątku dostępny na stronie internetowej Kancelarii Premiera.

bEJmYEvF

10.3.Warszawa (PAP) - Projekt programu prac rządu na rok 2006 jest od piątku dostępny na stronie internetowej Kancelarii Premiera.

Obowiązek przygotowywania, co najmniej raz na pół roku, programu swych prac legislacyjnych i ogłoszenia go w Biuletynie Informacji Publicznej, nakłada na rząd ustawa o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa. Uchwalona w lipcu 2005 r. ustawa weszła w życie w ostatni wtorek.

Ustawa stanowi też, że projekty ustaw i rozporządzeń publikowane są w BIP z chwilą przekazania ich do uzgodnień międzyresortowych.

bEJmYEvH

Jak czytamy w omówieniu programu został on opracowany w oparciu o propozycje zgłoszone przez ministrów i kierowników urzędów centralnych i wynika przede wszystkim z programu rządu Kazimierza Marcinkiewicza "Solidarne Państwo".

Program składa się z trzech części. Pierwsza zawiera projekty ustaw. W drugiej ujęto projekty rozporządzeń rządu, które stanowią wykonanie obligatoryjnych i fakultatywnych upoważnień wynikających z ustaw obowiązujących, jak również projekty zmian rozporządzeń.

Trzecia część zawiera projekty dokumentów programowych i analitycznych rządu.

Jak podkreślono, regulamin pracy rządu w szczególnych przypadkach dopuszcza także możliwość rozpatrywania sprawy nieobjętych niniejszym Programem.

bEJmYEvN

Na razie opublikowany dokument jest tylko projektem, przestanie nim być, kiedy zostanie przyjęty przez rząd. Jak informuje Centrum Informacyjne Rządu, pod obrady rady ministrów projekt ma trafić we wtorek.

W czwartek Platforma Obywatelska zarzuciła rządowi łamanie ustawy m.in. dlatego, że na stronie internetowej BIP Kancelarii Premiera nie było programu legislacyjnego rządu.

Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz odpierał zarzuty PO podkreślając m.in., że ustawa o działalności lobbingowej, "nie określa terminu, w którym Rada Ministrów przygotowuje program prac legislacyjnych dotyczący projektów ustaw".(PAP)

Projekt jest dostępny na stronie Kancelarii pod adresem www.kprm.gov.pl/

bEJmYEvO

ann/ la/

bEJmYEwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)