Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prokuratura bada działalność b. zarządu publicznego Radia Łódź

0
Podziel się:

Łódzka prokuratura bada czy odwołany niedawno zarząd publicznego Radia Łódź SA
działał na szkodę spółki. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła łódzka delegatura NIK, która zarzuca
poprzednim władzom spółki m.in. niezasadne wydawanie pieniędzy.

Łódzka prokuratura bada czy odwołany niedawno zarząd publicznego Radia Łódź SA działał na szkodę spółki. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła łódzka delegatura NIK, która zarzuca poprzednim władzom spółki m.in. niezasadne wydawanie pieniędzy.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa działania na szkodę spółki NIK skierowała do Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście.

"Dołączono do niego protokół kontroli NIK, wystąpienie pokontrolne oraz kserokopie dokumentów. Są one szczegółowo analizowane. W ciągu miesiąca zapadnie decyzji czy wszczęte zostanie postępowanie w tej sprawie" - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Na początku marca tego roku Rada Nadzorcza rozgłośni odwołała prezesa Radia Łódź SA Dariusza Szewczyka i dwoje członków zarządu - Małgorzatę Markowską i Krzysztofa Michalskiego. Do czasu wyboru w konkursie nowego prezesa rozgłośnią kieruje - oddelegowany przez Radę Nadzorczą - Marek Składowski. Jak informował wówczas Składowski, powodem odwołań były m.in. zastrzeżenia wynikające z kontroli NIK w spółce i konflikt między członkami zarządu.

Kontrola NIK dotyczyła okresu od lipca 2006 (wtedy to prezesem został Dariusz Szewczyk) do grudnia 2008 roku. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa działania na szkodę spółki przez jej ówczesny zarząd. Chodzi m.in. o zawarcie umowy sprzedaży konsolety, której wartość kwestionuje Izba czy nieuzasadnione wydanie pieniędzy na dokumentację projektową aranżacji części budynku spółki. Zrobiono to - zdaniem NIK - przy braku możliwości finansowych i nie podjęto działań zmierzających do realizacji projektu.

NIK kwestionuje także część decyzji personalnych poprzedniego zarządu, które niosły za sobą wypłaty należności pracownikom spółki zwalnianym z naruszeniem prawa tj. odszkodowania, wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy i koszty sądowe, a także w kilku przypadkach zasadność wypłaty wynagrodzeń. Według prokuratury, NIK zarzuca także b. władzom spółki niepotrzebne zlecenie jednej z opinii prawnych i wypłatę za nią wynagrodzenia. (PAP)

szu/ wkr/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)