Notowania

dochnal
09.08.2008 12:25

Prokuratura postawiła zarzuty Dochnalowi

Chodzi o pomocnictwo w uzyskaniu fałszywych dokumentów, aby uciec z kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Zarzut pomocnictwa w uzyskaniu fałszywych dokumentów, które miały ułatwić opuszczenie kraju, postawiła Prokuratura Krajowa znanemu lobbyście Markowi Dochnalowi (na zdjęciu) i zatrzymanemu w czwartek wraz z nim b. posłowi AWS Tomaszowi K.

O postawieniu obu zatrzymanym takich zarzutów poinformował w sobotę PAP prok. Leszek Goławski z katowickiego wydziału Prokuratury Krajowej. Dodał, że prokuratura złożyła już wniosek o przedłużenie Dochnalowi aresztu o trzy miesiące. Odnośnie K. decyzja w sprawie ewentualnego wniosku o areszt ma zapaść wkrótce.

Na rozpatrzenie wniosku o przedłużenie aresztowania Dochnala Sąd Apelacyjny w Katowicach ma 24 godziny. Ewentualny wniosek o zastosowanie aresztu wobec Tomasza K. rozpatrzy katowicki sąd rejonowy. Za zarzucane podejrzanym czyny grozi do dwóch lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ ABW zatrzymała Dochnala, bo chciał uciec  ]( http://news.money.pl/artykul/abw;zatrzymala;dochnala;bo;chcial;uciec,132,0,360068.html )
* [ Dochnal z celi grał na giełdzie? ]( http://news.money.pl/artykul/dochnal;z;celi;gral;na;gieldzie,150,0,326294.html )
* [ Dochnal: Czyny, które mi zarzucano nie mogą być przestępstwem ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dochnal;czyny;ktore;mi;zarzucono;nie;moga;byc;przestepstwem,167,0,354471.html )
Tagi: dochnal, prokuratura, zatrzymanie, przestępstwo, dokumenty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz