Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokuratura: przyczyną śmierci Geremka był uraz wywołany wypadkiem

0
Podziel się:

Przyczyną śmierci prof. Bronisława Geremka
był uraz wielonarządowy spowodowany wypadkiem drogowym - wynika ze
wstępnych ustaleń sekcji zwłok.

Przyczyną śmierci prof. Bronisława Geremka był uraz wielonarządowy spowodowany wypadkiem drogowym - wynika ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok.

"Profesor doznał obrażeń wielonarządowych, które powstały w wyniku wypadku. Ostateczna opinia zostanie wydana po przeprowadzeniu specjalistycznych badań przez biegłych" - powiedziała Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratury. Jak dodała, podczas sekcji zwłok nie stwierdzono niczego, co wskazywałoby np. na zawał serca.

Prokurator poinformowała także, że kobieta, która jechała z Geremkiem, niczego nie pamięta.

Prokurator podała, że powołani mają być również biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków i do zbadania stanu technicznego auta. Zaapelowała też o kontakt z prokuraturą lub policją do osób, które mogły być świadkami tego tragicznego zdarzenia.

Eurodeputowany, b. minister spraw zagranicznych, zginął w niedzielę po godzinie 13 w wypadku samochodowym, do którego doszło w okolicach miejscowości Lubień koło Nowego Tomyśla (Wielkopolska). Prowadzony przez niego mercedes zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem dostawczym. (PAP)

pru/ kpr/ malk/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)