Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura w Myślenicach bada wypadek Sylwii Jaśkowiec

0
Podziel się

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach (Małopolska) wszczęła postępowanie w
sprawie wypadku, w którym została ranna narciarka biegowa Sylwia Jaśkowiec - poinformowała PAP w
poniedziałek prokurator rejonowa Beata Antolska-Glac.

bEiMOVqZ

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach (Małopolska) wszczęła postępowanie w sprawie wypadku, w którym została ranna narciarka biegowa Sylwia Jaśkowiec - poinformowała PAP w poniedziałek prokurator rejonowa Beata Antolska-Glac.

"Wszczęte zostało dochodzenie w sprawie wypadku komunikacyjnego na drodze lokalnej o charakterze publicznym. Znajduje się ono na etapie początkowym" - powiedziała prok. Beata Antolska-Glac.

Sylwia Jaśkowiec trafiła w niedzielę do szpitala w Myślenicach po wypadku, jakiego doznała jadąc na nartorolkach w miejscowości Zasanie.

bEiMOVrb

Według informacji prokuratury, zawodniczka zjeżdżając z góry na nartorolkach nie zdążyła wyhamować i wpadła na autobus, który prawidłowo wjeżdżał w tę drogę, sygnalizując zamiar skrętu. Zawodniczka ma złamaną rękę i uszkodzony bark.

Wcześniej policja na podstawie wstępnych ustaleń podawała, że narciarka, chcąc uniknąć zderzenia z autobusem, wjechała do rowu i uderzyła w słup betonowy.

Sylwia Jaśkowiec trafiła do szpitala w Myślenicach. Jak informował PAP w niedzielę zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala w Myślenicach dr n. med. Wojciech Dudek, "życiu pacjentki nie zagraża niebezpieczeństwo".

"Doszło do dość poważnego urazu kończyny górnej, łącznie ze złamaniami. O rokowaniach co do dalszego stanu będzie można mówić po operacji, która zostanie przeprowadzona w szpitalu św. Rafała w Krakowie, gdzie pacjentka zostanie na własną prośbę przewieziona w poniedziałek" - powiedział dr Dudek.

bEiMOVrh

Kadra biegaczy ma podpisaną umowę na opiekę medyczną ze szpitalem św. Rafała.

Mieszkająca w podmyślenickich Osieczanach Sylwia Jaśkowiec jest zawodniczką AZS AWF Katowice. (PAP)

hp/ abr/ gma/

bEiMOVrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)