Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura w Sosnowcu bada sprawę przecieku odpowiedzi z testów gimnazjalnych

0
Podziel się

Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu (Śląskie)
wszczęła postępowanie w sprawie przecieku odpowiedzi z testów
gimnazjalnych. Zalazły się one m.in. na stronie internetowej
gimnazjum nr 9 w Sosnowcu.

bEiMYoFx

Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu (Śląskie) wszczęła postępowanie w sprawie przecieku odpowiedzi z testów gimnazjalnych. Zalazły się one m.in. na stronie internetowej gimnazjum nr 9 w Sosnowcu.

Jak poinformowała w czwartek PAP prokurator rejonowy, Elżbieta Cicha, postępowanie rozpoczęto, bo trzeba zweryfikować wszystkie informacje.

"Na razie są one wirtualne, medialne. Sprawdzimy, czy nie doszło do naruszenia testów gimnazjalnych, miejsce, z którego zostały wysłane oraz kto był adresatem. Konieczne będzie przesłuchanie członków komisji egzaminacyjnej. Zbadamy też sytuację w sosnowieckim gimnazjum, na którego stronie znalazły się odpowiedzi" - powiedziała PAP Cicha.

bEiMYoFz

Odpowiedzi z testów egzaminacyjnych dla gimnazjów znalazły się w środę na portalu speedyshare.com oraz na stronie gimnazjum nr 9 w Sosnowcu (Śląskie). Serwer szkoły znajduje się w Bielsku-Białej.

Zawiadomienie o pojawieniu się odpowiedzi w internecie złożyła do policji i w prokuraturze przedstawicielka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. "Jako komisja jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej pomocy osobom prowadzącym postępowanie" - oświadczył dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, Roman Dziedzic. (PAP)

lun/ hes/ mow/

bEiMYoGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)