Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Promocja Radomia poprzez nową płytę zespołu IRA

0
Podziel się

64 tysiące złotych będzie kosztowała Radom kampania reklamowa miasta, której
głównym elementem jest najnowsza płyta pochodzącego z tego miasta rockowego zespołu IRA. Płyta
zatytułowana "9" w piątek ukazała się na rynku. Na jej okładce znajduje się herb Radomia.

bEiaGilN

64 tysiące złotych będzie kosztowała Radom kampania reklamowa miasta, której głównym elementem jest najnowsza płyta pochodzącego z tego miasta rockowego zespołu IRA. Płyta zatytułowana "9" w piątek ukazała się na rynku. Na jej okładce znajduje się herb Radomia.

Według prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka najlepszymi ambasadorami miasta są identyfikujące się z Radomiem znane osoby, które odniosły sukces. "Zespół IRA od lat jest naszą dumą. Przy okazji wydania płyty i koncertów w największych polskich miastach wszyscy dowiedzą się, że IRA jest z Radomia. To pozytywne skojarzenie, dobrze świadczące o potencjale naszego miasta i mieszkańców" - podkreślił Kosztowniak.

W ramach promocji miasta, herb Radomia widnieje na okładce płyty i plakatach promujących trasę koncertową zespołu IRA oraz na biletach na koncerty i na samochodzie, którym podróżować będzie grupa.

bEiaGilP

Radomski herb pojawi się także na materiałach dla prasy oraz wraz z hasłem "Radom - nasze miasto" na 100 billboardach, głównie w Warszawie i Krakowie. W Radomiu ma być też nagrana część nowego teledysku zespołu.

Władze Radomia kładą w ostatnim czasie duży nasisk na promocję miasta w kraju. Obecnie opracowywana jest marka Radomia i strategia promocyjna miasta. Jednym z jej elementów była szafa, wzorowana na meblu występującym w komedii S. Barei "Miś", przed którą radomianie mogli wygłaszać swoje opinie na temat miasta.

IRA to jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych w Polsce. Jego liderem jest Artur Gadowski. Grupa powstała w 1987 roku w Radomiu. Ma na swoim koncie dziewięć płyt, m.in. "Mój dom" (1991), "1993 rok" (1993), "Znamię" (1994), "Ogień" (2004) i "Londyn 08:15" (2007).(PAP)

ilp/ abe/ jbr/

bEiaGimq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)