Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Promy, tramwaj wodny i konne omnibusy od piątku w Warszawie

0
Podziel się

Od piątku zacznie kursować w Warszawie komunikacja turystyczna. Na Wiśle pojawią się promy i tramwaj wodny, a na ulicach Starówki konne omnibusy. W weekendy statkiem będzie można dopłynąć z Warszawy do Serocka - poinformował rzecznik ZTM Igor Krajnow.

bEgfCfgB

Od piątku zacznie kursować w Warszawie komunikacja turystyczna. Na Wiśle pojawią się promy i tramwaj wodny, a na ulicach Starówki konne omnibusy. W weekendy statkiem będzie można dopłynąć z Warszawy do Serocka - poinformował rzecznik ZTM Igor Krajnow.

Tramwaj wodny pływać będzie do końca września na trasie między Cytadelą a Cyplem Czerniakowskim. Po drodze zatrzyma się na Podzamczu i przy moście Poniatowskiego. Każdego dnia odbywać ma się sześć rejsów, pierwszy o godz. 10, ostatni - po 18. Jeden rejs będzie trwał prawie 2 godziny.

Bilety na tramwaj będzie można kupić bezpośrednio na statku lub w przedsprzedaży (od poniedziałku do piątku, w godz. 14-16), w pływającej kawiarni "Story" - ok. 300 m od mostu Śląsko-Dąbrowskiego, na wysokości Starego Miasta.

bEgfCfgD

W piątek uruchomione zostaną dwie przeprawy promowe - na wysokości Podzamcza i Cypla Czerniakowskiego. Promy będą kursować co 30 minut - w dni robocze między godz. 12.45 a 19.15 (14 rejsów), a w soboty i dni świąteczne w godzinach 10.45-19.15 (18 rejsów).

Trzeci prom, na wysokości Łomianek, rozpocznie kursowanie w sobotę. Do 21 czerwca oraz we wrześniu; będzie dostępny tylko w weekendy (18 rejsów dziennie w godz. 10.45-19.15), a od 22 czerwca do końca sierpnia także w dni robocze (14 kursów dziennie w godz. 12.45-19.15).

Każdy z promów będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz niewidomych, poruszających się z psem przewodnikiem. Na promach zamontowane będą stojaki rowerowe.

W sobotę o godz. 9 w pierwszy rejs z Warszawy do Serocka wypłynie statek "Generał Kutrzeba", który raz dziennie będzie pływać na tej trasie w każdą sobotę i niedzielę. Zabierać będzie 70 pasażerów. Bilety można kupić w przedsprzedaży w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM na stacji metra Centrum lub przed rejsem, na przystani Podzamcze.

bEgfCfgJ

Po ulicach Starówki turystów i pasażerów będą woziły dwa konne omnibusy - piętrowy i parterowy. W tym roku ich trasa zostanie wydłużona i będzie przebiegać z Pl. Zamkowego przez Rynek Nowego Miasta, następnie do stacji metra Ratusz Arsenał i z powrotem na Pl. Zamkowy.

Na trasie znajdzie się pięć przystanków: Stare Miasto, Barbakan, Rynek Nowego Miasta, Długa oraz Bohaterów Getta. Po wyruszeniu na trasę omnibus nie będzie zabierał pasażerów. Przejazd całą trasą potrwa niecałą godzinę. Oprócz poniedziałków omnibusy będą kursować codziennie, co godzinę, między godz. 11 a 18 (piętrowy) i między 11.30 a 18.30 (parterowy). Bilety będzie można kupić bezpośrednio na przystanku przy placu Zamkowym, tuż przed odjazdem.

Przejażdżka promem będzie bezpłatna. Bilet za rejs tramwajem wodnym lub przejazd omnibusem będzie kosztował 14 zł. Połowę tej kwoty zapłacą m.in. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci. Bilety grupowe (dla trzech-pięciu osób) kosztować będą 30 zł. 10 proc. zniżkę otrzymają pasażerowie z Warszawską Kartą Turysty. Bezpłatnie mogą podróżować dzieci do czasu objęcia obowiązkiem szkolnym oraz osoby, które ukończyły 70. rok życia. (PAP)

mca/ itm/ mow/

bEgfCfhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)