Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pronoza pogody na 29 i 30 grudnia

0
Podziel się

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa północna po środkową oraz
Półwysep Apeniński znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym
obszarze pogodę kształtują wyże. Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżu znad Morza
Norweskiego, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napływa nieco chłodniejsze
powietrze polarno-morskie. Jedynie początkowo na wschodzie kraju zalegać będzie jeszcze ciepła masa
powietrza. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

bEpPTSOd

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa północna po środkową oraz Półwysep Apeniński znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżu znad Morza Norweskiego, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Jedynie początkowo na wschodzie kraju zalegać będzie jeszcze ciepła masa powietrza. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę w całym kraju przeważać będzie zachmurzenie duże, tylko początkowo na południowym wschodzie, a po południu na zachodzie większe przejaśnienia. Miejscami, głównie na północy i zachodzie kraju, słabe opady deszczu. Wysoko w Sudetach okresowo opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4 do 8 st. C, w rejonach oddziaływania wiatru fenowego do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, tylko w południowo-wschodniej części kraju, zwłaszcza w górach, początkowo dość silny, porywisty, do 60 km/h południowy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie duże i całkowite oraz okresami opady deszczu, w rejonach górskich deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach także i śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, ale tylko miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 do 3 st. C, jedynie w rejonach podgórskich lokalnie -2 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany południowo-zachodni i zachodni.

bEpPTSOf

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe opady deszczu możliwe lokalnie na krańcach wschodnich kraju. W Karpatach początkowo możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 do 6 st. C. Wiatr słaby, na Pomorzu i Wybrzeżu okresowo umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielkie prawdopodobieństwo słabego deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i umiarkowane. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie na ogół duże. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. (PAP)

bEpPTSOl

akl/

bEpPTSOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)