Notowania

wiadomości
31.03.2013 09:29

Prymas: Dziś odczuwamy eksplozję radości

Chrześcijanin powinien być człowiekiem radości, która obejmuje całe jego serce. Dzisiaj odczuwamy eksplozję radości - powiedział w homilii wygłoszonej w niedzielę w Gnieźnie prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chrześcijanin powinien być człowiekiem radości, która obejmuje całe jego serce. Dzisiaj odczuwamy eksplozję radości - powiedział w homilii wygłoszonej w niedzielę w Gnieźnie prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Prymas odprawił w katedrze gnieźnieńskiej mszę św. rezurekcyjną. Zaapelował do wierzących, by byli świadkami dla wszystkich, którzy odrzucili Chrystusa.

Jak podkreślił, w Niedzielę Zmartwychwstania Kościół wzywa wszystkich do przeżywania radości. "Dzisiaj zapewne wszyscy doświadczamy tych samych uczuć. Pan zmartwychwstał! Naprawdę zmartwychwstał! A więc odczuwamy niezwykłą radość, nawet eksplozję radości! Radość jest jednym z najbardziej oczekiwanych przeżyć ludzkiego serca" - powiedział prymas.

"Chrześcijanin powinien być człowiekiem radości, która obejmuje całe jego serce. Mamy się cieszyć z tego, że Bóg jest między nami!" - dodał.

Abp Kowalczyk powiedział, że przeżywana w Niedzielę Zmartwychwstania radość wynika też z tego, że "patrząc dzisiaj w pusty grób uświadamiamy sobie, że nigdy nie umrzemy, lecz będziemy żyć wiecznie".

"To, co dla każdego człowieka jest tak trudne w perspektywie utraty sił, choroby, niesprawności czy jakiegokolwiek cierpienia, bo przypomina i stawia przed nasze oczy ostateczny moment doczesnego unicestwienia, dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa nie jest żadnym końcem" - powiedział.

Wezwał wierzących, by dla odrzucających Chrystusa byli prawdziwymi świadkami, "dzięki którym przejrzą i uświadomią sobie, że budują bez fundamentów, że prawdziwym kamieniem węgielnym jest jedynie Chrystus".

"To jest zobowiązanie dla nas, aby wszyscy oni widzieli w nas autentycznych uczniów Chrystusa, a przez to mogli zejść z fałszywej drogi i napełnić się radością już teraz, tutaj, na ziemi" - powiedział.

Prymas wezwał w homilii wszystkich, by "żyli na co dzień Panem zmartwychwstałym i na nim budowali swoje życie". (PAP)

rpo/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz