Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przeciszewski: wybór abp. Michalika na przewodniczącego KEP to wyraz uznania dla jego polityki

0
Podziel się

Ponowny wybór abp. Józefa Michalika na
przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski jest wyrazem
uznania dla jego olbrzymiego wysiłku polegającego na budowaniu
jedności w Episkopacie - podkreślił w rozmowie z PAP redaktor
naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski.

bEiohEbV

Ponowny wybór abp. Józefa Michalika na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski jest wyrazem uznania dla jego olbrzymiego wysiłku polegającego na budowaniu jedności w Episkopacie - podkreślił w rozmowie z PAP redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski.

Według niego, wybór abp. Michalika był "dość oczywisty". "Rzadko się zdarza, żeby w Episkopacie ktoś nie został wybrany na drugą kadencję, jeżeli wyrazi taką wolę" - powiedział Przeciszewski.

"KEP tym się różni od mechanizmów politycznych jakie znamy, że to nie jest walka jednej opcji o władzę przeciwko innej - tylko zawsze szukanie złotego środka. Z pewnością abp Michalik jest takim złotym środkiem dla Kościoła w Polsce. Sądzę, że będzie harmonizować te różnobarwne nurty, które są w Kościele, ale także pojawiają się w Episkopacie" - dodał.

bEiohEbX

Redaktor naczelny KAI podkreślił, że ponowny wybór abp. Michalika oznacza darowanie mu przez biskupów dużego zaufania. "Skutkuje to większą pewnością działania, większą łatwością w podejmowaniu szybkich decyzji. Możemy oczekiwać podobnego sprawowania urzędu, ale w sposób bardziej jednoznaczny" - podkreślił Przeciszewski. (PAP)

skz/ pro/ malk/

bEiohEcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)