Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, 12 sierpnia, godz. 20

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 12 sierpnia, godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 12 sierpnia, godz. 20

CADBURY

Rozpoczęła się rekrutacja pracowników do powstającej w Skarbimierzu (opolskie) fabryki czekolady koncernu Cadbury. Docelowo w zakładzie pracę znajdzie ok. 300 osób - poinformowała PAP Marta Pokutycka-Mądrala z działu komunikacji Cadbury.

Fabryka w Skarbimierzu to trzeci w koncernie zakład produkujący czekoladę w Polsce. W 1993 firma wybudowała fabrykę w podwrocławskich Bielanach, a w 1999 kupiła markę Wedel wraz z zakładem produkcyjnym w Warszawie.

Budowę fabryki czekolady na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęto w 2007 roku. "Dziś obiekt jest w stanie surowym zamkniętym - widoczna jest już cała konstrukcja, ściany i dach nowej fabryki. Trwają intensywne prace wykończeniowe wewnątrz fabryki i rozpoczęto podłączanie do niej mediów" - powiedziała Pokutycka-Mądrala.

W Skarbimierzu zaplanowano 3 linie produkcyjne, łączna powierzchnia użytkowa fabryki to 65 tys. metrów kwadratowych. Do postawienia konstrukcji użyto 4,5 tys. ton stali, a instalacja elektryczna to łącznie 130 km kabli. Całkowita powierzchnia inwestycji to 21 ha.

Zakończenie budowy nowego obiektu zaplanowano na rok 2010. Pełną zdolność produkcyjną fabryka powinna osiągnąć w roku 2011. W Skarbimierzu produkowane będą batony czekoladowe, cała produkcja będzie przeznaczona na eksport. "Na potrzeby rynku polskiego produkujemy w Warszawie i częściowo w Bielanach" - wyjaśniła Pokutycka-Mądrala.

Fabryka czekolady w Skarbimierzu to druga inwestycja koncernu na Opolszczyźnie. W tym samym miejscu od 2008 roku działa już fabryka gumy do żucia. Produkowane w niej wyroby trafiają na rynki Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

W ostatnich latach Cadbury zainwestowało w nowe fabryki czekolady w Polsce i renowację już istniejących kwotę rzędu 200 mln euro. Trwa rozbudowa zakładu w Bielanach Wrocławskich i modernizacja warszawskiej fabryki Wedla. Łącznie we wszystkich fabrykach koncernu w Polsce pracuje ok. 1900 osób.

SOLARIS BUS & COACH

54 niskopodłogowe autobusy marki Solaris Urbino zakupi w wyniku wygranego przetargu na obsługę wybranych linii autobusowych w Warszawie spółka transportowa Mobilis. Na zamówienie złożone przez firmę składa się 31 Solarisów Urbino 12 oraz 23 Solarisy Alpino o długości 8,6 metra - poinformował w środę przedstawiciel spółki Solaris Bus & Coach Mateusz Figaszewski.

Wszystkie pojazdy zostaną dostarczone do zamawiającego sukcesywnie od września do końca tego roku. Autobusy zamówione przez firmę Mobilis będą klimatyzowane. Do wyposażenia ponadstandardowego należy także system monitoringu.

Mobilis sp. z o.o. to firma, która działa na polskim rynku od ponad 25 lat. Obecnie firma obsługuje między innymi warszawskie, krakowskie, bydgoskie i toruńskie autobusowe linie miejskie. Łącznie w taborze tej firmy jeżdżą 143 Solarisy Urbino.

Solaris Bus & Coach jest liczącym się w Europie polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów turystycznych Solaris Vacanza oraz autobusów specjalnych. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała ponad 5000 autobusów, które jeżdżą po drogach 20 krajów.

COMPLEX

Complex złożył wstępną ofertę w odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna akcji spółki Rema z siedzibą w Reszlu, ogłoszone przez Ministerstwo Skarbu Państwa - poinformowało MSP w komunikacie.

Termin składania odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji minął 11 sierpnia. Oprócz Compleksu swoje oferty złożyły trzy inne podmioty: Jaroma, Feliks Drozdowski i Stalmot.

Spółka Rema prowadzi działalność w swojej branży od 45 lat, zatrudnia około 180 osób. Specjalizuje się w produkcji obrabiarek do drewna i materiałów drewnopochodnych oraz w produkcji żeliwa. Odlewnia żeliwa dostarcza półfabrykaty na wewnętrzne potrzeby spółki, a także prowadzi krótkoseryjną produkcję półfabrykatów dla odbiorców zewnętrznych według indywidualnych zamówień.

Odbiorcami finalnymi produktów spółki są głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, zatrudniające od 1 do 300 osób, zajmujące się produkcją mebli, a także tartaki. Niewielka części asortymentu przeznaczona jest także dla odbiorcy indywidualnego (małe pilarki, obrabiarka wieloczynnościowa).

ENERGOMONTAŻ POŁUDNIE

Energomontaż Południe dostarczy kolumny odkwaszająco-odpędowe w koksowni U.S. Steel Kosice. Wartość kontraktu to 2,55 mln euro - podała spółka w komunikacie.

"Zadanie zostanie wykonane do czerwca 2010 roku. Przewidywany termin odbioru końcowego powinien nastąpić wraz z końcem lipca 2010 roku" - napisano w komunikacie.

Szacunkowa wartość portfela zleceń Energomontażu wynosi ok. 468,7 mln zł, w tym portfel zleceń na 2009 rok wynosi ok. 272,7 mln zł.(PAP)

morb/ seb/ jru/ gsu/ ana/ rpo/ jsz/ pad/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)