Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, 20 października, godz. 15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 20 października, godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 20 października, godz. 15

EUROSNACK

Eurosnack, spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą słonych przekąsek, wejdzie na rynek NewConnect w I kwartale 2010 roku - poinformował we wtorek WDM, który będzie pełnił funkcję oferującego podczas prywatnej emisji akcji spółki.

"Eurosnack SA to nasz pierwszy wspólny projekt, wynikający z wcześniejszych deklaracji o zacieśnieniu współpracy przez WDM i Totmes. Oferta zostanie zrealizowana w I kwartale 2010 roku" - powiedział cytowany w komunikacie Wojciech Gudaszewski, prezes WDM.

Eurosnack zajmuje się produkcją i sprzedażą słonych przekąsek (m.in. chrupek kukurydzianych naturalnych i smakowych oraz prażynek) a także biszkoptów pod markami własnymi: "Chrupcie" oraz "Lajkonik".

CREDIT SUISSE

Credit Suisse szacuje potencjał polskiego rynku bankowości prywatnej na 25 tys. osób i 100 mld franków szwajcarskich. Bank chce do 2012 roku zebrać w regionie Europy Środkowo-Wschodniej 10-15 mld franków nowych aktywów - poinformowali na wtorkowej konferencji przedstawiciele Credit Suisse.

"Bazę klientów bankowości prywatnej w Polsce stanowi 25 tys. osób, z czego nas interesuje około 85 proc. z aktywami powyżej 1 mln franków" - powiedział Władysław Bartoszewski, dyrektor generalny Credit Suisse Private Banking w Polsce.

"Ponad 90 proc. z tych osób to przedsiębiorcy" - dodał.

Credit Suisse planuje do końca 2012 roku pozyskać w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, włączając Rosję, 10-15 mld franków nowych aktywów netto.

"Uważamy, że w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Polska i Rosja mają największy potencjał dla bankowości prywatnej" - powiedział Andreas John, dyrektor zarządzający Credit Suisse Private Banking, odpowiedzialny za region Europy Środkowo-Wschodniej, Grecję, Rosję i Azję Centralną.

We wtorek Credit Suisse ogłosił rozpoczęcie działalności bankowości prywatnej w Polsce.

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ SA POZNAŃ

Umowę o zarządzaniu od nowego roku blisko 15 tysiącami mieszkań komunalnych oraz ponad 1,5 tysiącem lokali użytkowych należących do miasta Poznania podpisało we wtorek Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej SA w Poznaniu z Miejskim Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych. Umowa obowiązywać będzie cztery lata. Miasto przeznaczy w tym czasie na administracje komunalnych lokali - prawie 31,5 mln złotych.(PAP)

jru/ jtt/ seb/ kpr/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)