Notowania

spółki
07.09.2009 15:17

Przegląd wiadomości ze spółek, 7 września, godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 7 września, godz. 15

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 7 września, godz. 15

CADBURY

Amerykański koncern Kraft Foods zaoferował 10,2 mld funtów za przejęcie brytyjskiej grupy Cadbury, która ma zakłady produkcyjne m.in. w Polsce - donosi agencja PA.

Kraft, który jest właścicielem znanych marek towarowych, m.in. gatunków rozpuszczalnej kawy Maxwell House, Kenco, Jacobs oraz czekolady Toblerone, przyznał, że jego wstępna oferta została odrzucona, ale ma nadzieję, że rozmowy ws. przejęcia będą kontynuowane.

Oferta Kraftu obejmuje zarówno wymianę akcji, jak i gotówkę. Za 1 akcję Cadbury Kraft gotów jest zapłacić 745 pensów wobec 569 pensów, które płacono za 1 akcję spółki na zamknięciu giełdy w piątek.

Zdaniem specjalistów, fuzja Kraftu z Cadbury stworzyłaby silnego globalnego giganta na rynku żywności i słodyczy o rocznej wartości sprzedaży sięgającej 50 mld USD.

Kraft twierdzi, iż jego oferta jest korzystna z punktu widzenia zatrudnienia w Cadbury. Zakłady produkcyjne Cadbury w Somerdale w południowo-zachodniej Anglii przeznaczone do zamknięcia zostałyby utrzymane, a w Bournville, gdzie mają nastąpić redukcje, otrzymałyby nowe inwestycje.

Przed kilkoma miesiącami Cadbury ogłosił o zmniejszeniu zatrudnienia w Anglii i rozbudowie zakładów produkcyjnych w Polsce.(PAP)

asw/ pad/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz