Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.20

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 10 czerwca godz.20.

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 10 czerwca godz.20.

AIRBUS

67 samolotów o wartości ok. 15 mld dol zamówiono w konsorcjum Airbus podczas targów lotniczych ILA w Berlinie - poinformował w czwartek Airbus.

Zamówienia dotyczą 32 maszyn A380 złożone przez linie lotnicze Emirates Airline o wartości ok. 11,5 mld dol.

Podpisano również listy intencyjne w sprawie zakupu 35 samolotów o łącznej wartości 3,8 mld dol. Zainteresowane linie to: TAM Airlines - 5 samolotów A350-900 o wartości ok. 1,3 mld dol oraz 20 maszyn z rodziny A320 o wartości ok. 1,7 mld dol, Finnair - 5 egzemplarzy A321 o wartości 485 mln dol., Germania - 5 samolotów A319 o wartości 372 mln dol.

Dyrektor operacyjny Airbusa ds. klientów John Leahy powiedział, że na targach ILA można było zaobserwować "pierwsze oznaki ożywienia w branży".

UNILEVER

Unilever podjął decyzję o skoncentrowaniu europejskiej produkcji zup płynnych w opakowaniach foliowych w fabryce w Poznaniu. Do polskich zakładów Unilevera trafi produkcja 8 tys. ton zup z fabryki w Oss w Holandii.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, przeniesienie produkcji z Oss nastąpi sukcesywnie w 2011 r. Jeszcze w tym roku Unilever zainwestuje milion zł w dostosowanie linii produkcyjnych do zwiększonej produkcji. Decyzja ta wpłynie na wzrost zatrudnienia w fabryce poznańskiej - przybędzie 30 etatów.

Fabryka w Poznaniu jest najnowocześniejszą i najbardziej wydajną fabryką zup płynnych Unilevera w Europie. Jej produkcja - pod markami Unox, Knorr i Bertolli - jest eksportowana przede wszystkim do Holandii, Grecji, Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. Płynne zupy w opakowaniach foliowych produkowane są w Poznaniu od 2006 r.

Unilever globalnie zatrudnia 163 tys. pracowników w 100 krajach, a sprzedaż firmy w 2009 roku wyniosła blisko 40 mld euro. W Polsce Unilever zatrudnia 3100 pracowników, posiada w kraju cztery fabryki, a 20 proc. produkowanych tu wyrobów trafia na eksport.

rpo/ aop/ drag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)