Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 8 lipca godz.20

bEiLWcOJ

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 8 lipca godz.20

ATM

ATM w pierwszym półroczu 2010 r. o ponad 20 proc. zwiększył liczbę klientów z sektora finansowego w obszarze świadczenia usług telekomunikacyjnych i dodanych do telekomunikacji. W ostatnim czasie spółka zawarła kontrakty na świadczenie usług telekomunikacyjnych o wartości ponad 2 mln zł - poinformował ATM w komunikacie prasowym.

bEiLWcOL

ATM podał, że w ostatnim czasie do grona klientów spółki z sektora finansowego dołączyły: Bank BGŻ, Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, FM Bank, BRE Bank Hipoteczny oraz reprezentujący polski sektor bankowy Związek Banków Polskich. Wśród dotychczasowych klientów z sektora finansowego, są m.in.: Amplico Life, Amplico PTE, Bank BPH, Bank Millennium, BRE Bank oraz KBC Warta i Getin Bank.

Spółka podała, że oprócz zwiększania liczby klientów z sektora finansowego udaje się jej rozwijać sprzedaż usług telekomunikacyjnych w pozostałych segmentach rynku, a dynamika wzrostu liczby wszystkich klientów wyniosła w pierwszym półroczu 2010 roku 17 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku.

Głównymi odbiorcami usług telekomunikacyjnych spółki w dalszym ciągu pozostają operatorzy telekomunikacyjni, natomiast systematycznie rośnie udział mediów tradycyjnych i portali internetowych oraz firm z sektora handlowego i przemysłowego.

INTERBUD-LUBLIN

bEiLWcOR

Interbud-Lublin zawiesza ofertę publiczną z powodu niesprzyjającej sytuacji rynkowej

"(...) Zarząd Emitenta z uwagi na niesprzyjające warunki rynkowe podjął w dniu 7 lipca 2010 roku uchwałę o zawieszeniu oferty akcji serii E, ze względu na podwyższone ryzyko inwestycyjne dla nabywców akcji serii E" - napisano w komunikacie.

Do 7 lipca trwały zapisy na akcje spółki w Transzy Dużych i Małych Inwestorów.

Interbud-Lublin oferował 2 mln akcji serii E, po cenie emisyjnej 15 zł za papier. Środki miały być przeznaczone na kapitał obrotowy, zakup gruntów i maszyn.

bEiLWcOS

W 2009 roku spółka zanotowała wzrost przychodów o ponad 77 proc., do ponad 127 mln zł i wypracowała ponad 8 mln zł zysku netto wobec 1,8 mln zł zysku w 2008 roku.

Zgodnie z prognozami w 2010 roku przychody spółki wzrosnąć mają do 170 mln zł, a zysk netto do 15 mln zł. W 2011 roku przychody wyniosą 200 mln zł, a zysk 18 mln zł.

Oferującym jest Dom Maklerski BOŚ.

LUMIERE

bEiLWcOT

1 mln zł z Podlaskiego Funduszu Kapitałowego dostała spółka z o.o. Lumiere z Białegostoku, laureat pierwszej edycji konkursu "Kapitał na Rozwój" - poinformował fundusz. To maksymalne wsparcie, jakie firma mogła otrzymać w tym konkursie. Lumiere zainwestowała w wielosalowe kino (3 sale na łącznie 600 miejsc), które uruchomiła w czerwcu w Centrum Plaza w Suwałkach.

Podlaski Fundusz Kapitałowy sp. z o.o. wspiera przedsiębiorców przez obejmowanie mniejszościowych udziałów w kapitale spółki, udzielanie pozyczki lub leasing środków trwałych. Fundusz jest jednoosobową spółką Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Białymstoku. Fundacja pełni m.in. rolę Regionalnej Instytucji Finansującej - jest partnerem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przy wdrażaniu programów UE, z których korzystają przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Trwa druga edycja konkursu "Kapitał na rozwój". Firmy mogą starać się o łącznie 5 mln zł pomocy. Jak powiedziała w czwartek PAP Agnieszka Kurajew, członek zarządu Podlaskiego Funuduszu Kapitałowego, wybrano 3 najlepsze firmy i pomysły z branży usługowej i hndlowej. We wrześniu będzie wiadomo, czy projekty te dojdą do realizacji.

Podlaski Fundusz Kapitałowy istnieje od 1995 roku. Powstał z pieniędzy Polsko- Brytyjskiego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości. Głównym celem jego działania jest wsparcie kapitałowe małych i średnich firm, które mają potencjał szybkiego wzrostu. Od początku istnienia Fundusz wsparł 24 firmy różnych branż na łączną sumę blisko 18,5 mln zł1 ml

bEiLWcOU

PORT LOTNICZY POZNAŃ-ŁAWICA

8,8 miliona złotych na remont infrastruktury poznańskiego lotniska.

Modernizacja płyty postojowej dla samolotów, stacji transformatorowych i przebudowa systemu kanalizacji deszczowej obejmuje projekt "Modernizacja Portu Lotniczego Poznań - Ławica w zakresie infrastruktury lotniskowej".

Umowę w tej sprawie podpisały samorząd województwa wielkopolskiego i zarząd lotniska. Inwestycja kosztować będzie 8,8 miliona złotych; z tego ponad 6 milionów złotych pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Priorytetu II "Infrastruktura komunikacyjna" Działania 2.6 "Rozwoju regionalnej infrastruktury lotniczej" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Termin zakończenia prac przewidziano na koniec listopada 2010 roku.

TELEFONIA DIALOG

W czwartym kwartale 2010 r. Telefonia Dialog uruchomi we Wrocławiu nowoczesne usługi telekomunikacyjne i multimedialne oparte na technologii światłowodowej. Do 2012 r. inwestycja swoim zasięgiem obejmie ok. 70 tys. mieszkań na terenie trzech województw.

Jak powiedział PAP w czwartek wiceprezes zarządu Telefonii Dialog Robert Banasiak, projekt polega na doprowadzeniu łączy światłowodowych bezpośrednio do domów. Firma dzięki nowoczesnej technologii będzie zapewniać nie tylko dostęp do internetu, ale także do telewizji cyfrowej oraz stacjonarne połączenia telefoniczne.

W zasięgu budowanej infrastruktury do 2012 r. znajdzie się 20 tys. mieszkań na wrocławskich osiedlach Gaj i Gadów. Sprzedaż i podłączanie pierwszych klientów ruszy na początku IV kwartału 2010 r. 0becnie zakończone zostały prace adaptacyjne pomieszczeń w budynkach oraz instalacja nowoczesnej sieci optycznej.

Oprócz stolicy Dolnego Śląska projekt realizowany jest także w Lubinie, Wałbrzychu, Legnicy, Zielonej Górze i Łodzi. Docelowo obejmie 70 tys. gospodarstw domowych. Całkowity koszt inwestycji to ok. 56 mln zł i jest ona dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

TRANSSYSTEM

Firma Transsystem z Woli Dalszej (Podkarpackie) dostarczy, na zlecenie firmy ThyssenKrupp F"rdertechnik, elementy przenośników taśmowych dla elektrowni REK Bitola w Macedonii - poinformował PAP rzecznik Transsystemu Rafał Tendaj.

Dodał, że wartość podpisanego kontraktu to niemal 12 mln zł.

"Jego realizacja potrwa do maja 2011 r. Przenośniki, które dostarczymy, będą mieć łączną długość blisko 10 kilometrów, stanowić będą część systemu transportu węgla z kopalni odkrywkowej do pobliskiej elektrowni" - wyjaśnił Tendaj.

Jak zaznaczył kierownik sprzedaży i realizacji projektów w Transsystemie Mirosław Miśkiewicz, jest to kolejny kontrakt z firmą ThyssenKrupp.

"Nasze wzajemne kontakty rozwijają się od 2008 roku. W zeszłym roku zakończyliśmy realizację podobnej umowy, obejmującej dostawę elementów systemu nawęglania, dla niemieckiej elektrowni Neurath" - dodał Miśkiewicz.

ThyssenKrupp jest międzynarodową grupą przemysłową; zatrudnia ok. 200 tys. osób. Produkty i usługi koncernu oferowane są na całym świecie przez ponad 700 przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy. Firma jest m.in. jednym z największych producentów stali na świecie.

Transsystem S.A. dostarcza kompleksowe systemy przemieszczania materiałów i ludzi oraz zaawansowane konstrukcje stalowe m.in. dla branż motoryzacyjnej i energetycznej. Posiada swoje spółki-córki na Ukrainie, Czechach i Niemczech. Firma realizowała kontrakty dla takich koncernów jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault oraz elektrowni: Bełchatów, Siekierki, Ostrołęka, Kielce. Zatrudnia ponad 1,1 tys. osób.

ZAO KRIOGAZ

ZAO Kriogaz, spółka zależna CP Energii, zbuduje w Obwodzie Kaliningradzkim fabrykę LNG wraz ze stacją tankowania CNG za 432 mln rubli, czyli 45,5 mln zł - poinformowała CP Energia w czwartkowym komunikacie.

Moce produkcyjne fabryki wyniosą 3 tony LNG na godzinę, czyli 21 tys. ton LNG rocznie.

Budowa pierwszego etapu fabryki o potencjale 1,5 tony LNG na godzinę rozpocznie się w lipcu tego. Zakończenie tego etapu zaplanowano na kwiecień 2011 roku.

"Rozpoczęcie budowy drugiego etapu fabryki o takich samych mocach produkcyjnych planowane jest w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Budowa każdego z etapów potrwa około 9 miesięcy" - napisano w komunikacie.(PAP)

pif/ asa/ huk/ kpr/ gsu/ kow/ pel/ ana/ mic/ bos/ pad/

bEiLWcPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)