Notowania

wiadomości
21.07.2011 19:52

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 20.00

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 21 lipca godz. 20.00

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 21 lipca godz. 20.00

SAPIENS INTERNATIONAL CORPORATION

Sapiens International Corporation, izraelska spółka z Grupy Kapitałowej Asseco, podpisała umowę o połączeniu z dwoma firmami dostarczającymi rozwiązania dla ubezpieczeń: IDIT I.D.I Technologies oraz FIS Software. Przychody połączonych firm wyniosą w 2012 roku około 100 mln USD, podwajając tym samym sprzedaż osiąganą obecnie przez Sapiens.

Sapiens International wyemituje dotychczasowym akcjonariuszom IDIT i FIS Software 17,5 mln akcji zwykłych i warranty na zakup 1 mln akcji zwykłych. Dodatkowo Sapiens zapłaci 6,75 mln USD w gotówce. Warunki zawieszające, określone w umowie kupna akcji, przewidują odstąpienie stron od umowy, gdy cena akcji Sapiens będzie poniżej ustalonej uprzednio ceny. Przewidywany czas zamknięcia Transakcji to 45 dni.

"Połączenie Sapiens z firmami IDIT i FIS jest milowym krokiem w budowie wiodącej globalnej spółki informatycznej dostarczającej rozwiązania dla ubezpieczeń. Jestem przekonany, że transakcja przyniesie wymierne korzyści dla całej Grupy Asseco i wzmocni naszą pozycję w tym sektorze" - mówi Adam Góral Prezes Zarządu Asseco Poland.

Wśród klientów spółki, która powstanie w wyniku połączenia, będzie ponad 70 instytucji ubezpieczeniowych na świecie, w tym firmy znajdujące się na liście Fortune 500. Połączone firmy znajdą się w gronie najbardziej liczących się producentów kompleksowych rozwiązań informatycznych, w tym systemów core'owych, dla sektora ubezpieczeń.

FIS Software Ltd. oferuje kompleksowe rozwiązanie klasy Enterprise dla towarzystw specjalizujących się w ubezpieczeniach na życie oraz emerytalno-rentowych. Baza klientów spółki ma zasięg ogólnoświatowy i obejmuje Wielką Brytanię, Europę, region Azji-Pacyfiku oraz Amerykę Północną.

IDIT I.D.I. Technologies Ltd. oferuje kompleksowe zintegrowane rozwiązanie modułowe przeznaczone dla firm ubezpieczeniowych specjalizujących się w ubezpieczeniach majątkowych i wypadkowych. Spółka koncentruje swoje działania na rynkach Europy, Wielkiej Brytanii, Australii i regionu Azji-Pacyfiku.

Sapiens International Corporation N.V. jest globalnym dostawcą rozwiązań informatycznych dedykowanych dla sektora ubezpieczeń. Poprzez spółki zależne prowadzi działalność na rynkach Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii, EBWA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) oraz regionu Azji-Pacyfiku. Innowacyjne rozwiązania Sapiens są cenione za możliwość efektywnego wykorzystania zasobów IT do realizacji celów biznesowych. Ich elastyczność ułatwia modyfikację procesów biznesowych, co pozwala instytucjom ubezpieczeniowym na błyskawiczne reagowanie na zmiany rynkowe.

TP, PTC

Grupa Telekomunikacji Polskiej podpisała z Polską Telefonią Cyfrową 15-letnią umowę o współkorzystaniu z mobilnych sieci dostępowych - poinformowała TP w komunikacie.

"Zarząd TP szacuje, iż powyższa współpraca przyniesie korzyści, których dodatni wpływ na wolne przepływy pieniężne Grupy TP może potencjalnie sięgać łącznej kwoty ok. 1 mld zł w ciągu kolejnych 5 lat (włącznie do roku 2015), oraz trwałe oszczędności kosztowe w kolejnych latach, które mogą sięgać ok. 0,2 mld zł rocznie" - napisano w komunikacie.

Na podstawie umowy obie firmy będą odpłatnie świadczyć wzajemnie usługę dostępu polegającą w szczególności na zapewnieniu funkcji nadawania sygnału radiowego na rzecz drugiej strony, w celu obsługi ruchu generowanego przez użytkowników drugiej strony. W zależności od warunków prawnych i technicznych, współpraca będzie mogła obejmować także współkorzystanie z posiadanych częstotliwości.

Współpraca będzie realizowana w oparciu o podobną liczbę stacji bazowych posiadanych przez każdą ze stron, która do momentu pełnego jej wdrożenia (przewidywane na 2014 r.) może wynieść ok. 10.000 stacji - łącznie dla obu operatorów, przy czym każda z firm pozostanie właścicielem swoich aktywów sieciowych i częstotliwości. Dla Grupy TP oznacza to potencjał do redukcji liczby posiadanych przez siebie stacji o ok. 1.400 przy jednoczesnym zwiększaniu zasięgu i przepustowości.

Umowa została zawarta na okres 15 lat, z możliwością przedłużenia.

Strony podpisały też umowę wspólników, regulującą zasady zarządzania utworzoną wcześniej spółką NetWorkS!, w której strony posiadają po 50 proc. udziałów i będą w tej samej proporcji finansować jej funkcjonowanie, a której przedmiotem działalności będzie zarządzanie, planowanie, obsługa, rozwój i utrzymanie sieci dostępowych stron. Strony uzyskały wcześniej zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na powołanie tej spółki.

Zadania NetWorks! będą wykonywane przez pracowników, którzy wraz z odpowiednimi funkcjami przejdą z PTC oraz Grupy TP. W przypadku Grupy TP przewiduje się przejście około 350 pracowników do nowej spółki, przy niezmienionych warunkach zatrudnienia.

Grupa TP oczekuje, że wdrożenie współpracy będzie skutkować widoczną poprawą jakości usług i doświadczeń klientów oraz wzrostem zasięgu sieci, co wspierać będzie dostarczanie nowych usług, w tym usług szerokopasmowego dostępu do mobilnego internetu, dostępnych dla coraz większej liczby klientów. Umowa ma też przynieść redukcję nakładów inwestycyjnych, poprzez optymalizację wydajności sieci w związku z wspólnym planowaniem wybranych nowych inwestycji oraz unowocześnienie sieci. TP liczy też na zmniejszenie kosztów operacyjnych funkcjonowania sieci m.in. poprzez zmniejszenie łącznej liczby używanych stacji bazowych. (PAP)

pr/ luo/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz