Notowania

wiadomości
12.07.2012 20:18

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 20.15

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 12 lipca godz. 20.15

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 12 lipca godz. 20.15 *

BOGDANKA

Bogdanka dostarczy Elektrowni Połaniec w latach 2013-2018 węgiel energetyczny za łączną kwotę około 2,86 mld zł netto - poinformowała Bogdanka w komunikacie. Dokładna wartość umowy wynosi 2,857 mln zł netto.

BOMI

Spółka Bomi nadała do KNF wniosek o zawieszenie procesu zatwierdzania prospektu emisyjnego sporządzonego przez spółkę w związku z planowanym ubieganiem się o wprowadzenie do obrotu 11.250.000 akcji serii P i 11.000.000 akcji serii R - podała spółka w komunikacie.

DAMF INVEST, ATLANTIS

DAMF Invest kupił w wezwaniu 30.000 akcji Atlantisa, czyli wszystkie akcje objęte wezwaniem. Średnia stopa redukcji zapisów wyniosła 88,11 proc. - poinformował DM BZ WBK, pośredniczący w wezwaniu.

DAMF Invest na początku czerwca ogłosił wezwanie do sprzedaży 30.000 akcji Atlantisa po 1,2 zł za akcję. Celem wezwania było osiągnięcie przez DAMF Invest 66 proc. udziałów w głosach na WZ Atlantisa.

KRUSZWICA, LOTOS BIOPALIWA

Kruszwica podpisała z Lotos Biopaliwa umowę sprzedaży surowego oleju rzepakowego. Umowa została zawarta na okres od 12 lipca 2012 r. do 31 lipca 2015 r. Całkowita szacunkowa wartość umowy to 545 mln zł - podała Kruszwica w komunikacie.

W zawartej umowie znajduje się klauzula umożliwiająca jej przedłużenie, o ile strony wyrażą taką wolę.

POLIMEX-MOSTOSTAL

Polimex-Mostostal rozmawia z wierzycielami ws. czasowego wstrzymania się z egzekucją spłaty zobowiązań przez spółkę o cztery miesiące - podał Polimex-Mostostal w komunikacie.

"Celem rozpoczętych rozmów jest zawarcie z wierzycielami finansowymi spółki umowy w sprawie czasowego zawieszenia egzekwowania zobowiązań finansowych spółki na okres czterech miesięcy" - napisano w komunikacie.

W okresie tym Polimex-Mostostal planuje osiągnąć z wierzycielami finansowymi porozumienie w sprawie zmiany warunków finansowania udzielonego spółce, w tym w szczególności odroczenia spłaty zadłużenia oraz zmianę poziomów wskaźników finansowych, które spółka zobowiązana będzie utrzymać.

"Podjęte w Polimexie-Mostostalu doraźne i długoterminowe działania, w tym rozmowy z wierzycielami i procesy restrukturyzacyjne, mają na celu zwiększenie efektywności funkcjonowania, poprawę płynności finansowej, obniżenie zadłużenia oraz w efekcie końcowym wzrost wyników, poprawią one także wydajność pracy oraz zoptymalizują gospodarowanie zasobami ludzkimi" - powiedział cytowany w komunikacie Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu.

PROCHEM

Prochem podpisał z Fabryką Wosku Mineralnego ze Swisłoczy na Białorusi umowę na budowę pod klucz zespołu instalacji do produkcji wysoko oczyszczonej parafiny, olejów i smarów wraz z rozbudową kompleksu energetycznego. Wartość umowy to 48,2 mln euro - podał Prochem w komunikacie.

"Umowa ma być finansowana z kredytu bankowego. Płatności dokonywane będą z ustanowionych akredytyw. Umowa przewiduje udzielenie 15 proc. zaliczki. Termin wykonania robót wynosi 33 miesiące" - napisano.

Terminy i zobowiązania umowne rozpoczynają swój bieg od ostatecznej decyzji o udzieleniu kredytu i ustanowienia akredytywy. W przypadku braku potwierdzenia finansowania umowa ulega rozwiązaniu.

VOBIS

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK w sprawie stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych przez Vobis. Za wprowadzanie konsumentów w błąd spółka musi zapłacić ponad 177 tys. zł kary - poinformował UOKiK w czwartek w komunikacie.

Wyrok sądu dotyczy decyzji z grudnia 2009 r. Prezes UOKiK uznała, że spółka Vobis wprowadzała konsumentów w błąd. Reklamowała ona usługę mobilnego internetu, dostępnego wraz z komputerem przenośnym za 1 zł. Na podstawie powtarzanego w mediach przekazu konsumenci mogli odnieść wrażenie, że kupią komputer wraz z modemem w bardzo atrakcyjnej cenie. W rzeczywistości modem kosztował 1 zł, wtedy gdy konsument zakupił komputer w sklepie Vobis po cenie rynkowej.

W ocenie UOKiK, zarówno hasła stosowane przez spółkę w kampanii reklamowej - Notebook z modemem iPlus za 1 zł, jak i elementy graficzne wykorzystane w kampanii mogły wprowadzać konsumentów w błąd.

Przedsiębiorca skorzystał z przysługującego prawa i odwołał się od decyzji. Sądy kolejnych instancji przyznawały rację Prezes UOKiK. W listopadzie 2011 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a 12 lipca 2012 r. Sąd Apelacyjny oddalił w całości odwołanie spółki Vobis, utrzymując przy tym wysokość nałożonej kary.(PAP)

kam/ asa/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz