Notowania

wiadomości
21.11.2013 20:14

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.20.15

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 21 listopada godz.20.15

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 21 listopada godz.20.15 *

ELEMENTAL HOLDING

Elemental Holding podpisał z udziałowcami litewskiej spółki UAB EMP Recycling (EMP) list intencyjny potwierdzający wolę prowadzenia negocjacji dotyczących możliwości, warunków i terminu kupna kontrolnego pakietu udziałów w EMP i określenie warunków przeprowadzenia due diligence - podała spółka w komunikacie.

Negocjacje powinny zakończyć się najpóźniej do 28 lutego 2014 roku i do tego czasu Elemental Holding ma wyłączność na negocjacje.

EMP jest jednym z liderów litewskiego rynku gospodarowania zużytym sprzętem, katalizatorami oraz metalami kolorowymi. Spółka dysponuje liniami technologicznymi, w tym instalacją do przetwarzania zużytych urządzeń chłodniczych, odpadów elektronicznych, przewodów i kabli oraz katalizatorów samochodowych.

ENEA

ENEA S.A. wygrała konkurs ofert na dostawę energii elektrycznej Międzynarodowym Targom Poznańskim (MTP). Umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2014 do końca roku. Planowana wielkość sprzedaży energii elektrycznej w tym okresie to 9 GWh.

Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy spółki Sławomir Krenczyk, ENEA będzie dostarczać energię na potrzeby całego kompleksu MTP.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są liderem polskiego przemysłu targowego. Posiadają ok. 55 proc. udziału w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. W roku 2012 we wszystkich wydarzeniach organizowanych na terenie MTP wzięło udział prawie milion gości.

Grupa Kapitałowa ENEA to wytwórca, sprzedawca i dystrybutor energii elektrycznej. Ma prawie 2,4 miliona klientów i 12,5 proc. udziału w sprzedaży na rynku detalicznym energii elektrycznej w Polsce. Jej sieć dystrybucyjna pokrywa 1/5 powierzchni kraju, głównie województwa: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie i zachodniopomorskie. Prawie 8 proc. energii wytwarzanej w kraju pochodzi z elektrowni Grupy.(PAP)

rpo/ gsu/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz