Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 20.30

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 20.30

bEiTaMtN

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz. 20.30

AQUANET

Spółka Aquanet rozpoczęła modernizację Stacji Uzdatniania Wody (SUW) Mosina. W czwartek wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Prace prowadzić będzie konsorcjum firm z liderem konsorcjum, spółką Hydrobudowa 9.

bEiTaMtP

Wartość inwestycji wynosi ok. 300 milionów złotych brutto. Termin realizacji to sierpień 2015 roku. Prace prowadzone będą bez przerw w funkcjonowaniu SUW.

Zakres zadania obejmuje modernizację istniejącej Stacji Uzdatniania Wody m.in. w celu osiągnięcia wydajności 150 tys. m sześc. na dobę. Po modernizacji SUW woda ma mieć też lepszą jakość.

Prace polegać będą m.in. na przebudowie sieci technologicznych, rozbiórce istniejących zbędnych obiektów oraz budowie nowych i modernizacji istniejących obiektów i budowli.

Jak poinformowała w czwartek PAP Dorota Wiśniewska ze spółki Aquanet, modernizacja stacji to największa inwestycja wodociągowa w Polsce. SUW Mosina zaopatruje w wodę Poznań i okoliczne gminy. SUW Mosina to największy obiekt wodociągowy w Wielkopolsce, a po modernizacji będzie najnowocześniejszą stacją wodociągową w kraju.

bEiTaMtV

Stacja Uzdatniania Wody Mosina została oddana do eksploatacji z przewidywaną wydajnością: 50 tys. m sześc. na dobę w 1968 roku. W latach 80. była rozbudowywana i modernizowana do wydajności 100 tys. m3 na dobę.

Modernizacja SUW jest częścią wartego ponad 686 mln zł netto projektu pt. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej dla ochrony zasobów wodnych w Poznaniu i okolicach - etap I".

PKM DUDA

W I półroczu 2010 roku Polski Koncern Mięsny Duda S.A odnotował zysk netto 17,7 miliona złotych przy ubiegłorocznej stracie w wysokości 84 milionów - wynika z opublikowanych w czwartek wyników finansowych spółki.

bEiTaMtW

Zysk operacyjny spółki, który w tym okresie wyniósł 31,6 mln złotych wzrósł w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku o blisko 168 proc. Firma miała w tym czasie przychody na poziomie 672 mln złotych, czyli o 19 proc. niższe niż I półroczu 2009.

Spółka odnotowała także wzrost EBIDTA - zysku operacyjnego przed operacjami finansowymi, opodatkowaniem i amortyzacją, który wyniósł 48,9 mln zł, czyli o 62 proc. więcej niż w 2009 roku.

Według zarządu spółki dobre wyniki finansowe, mimo zmniejszonych obrotów, udało się uzyskać dzięki sprawnemu zarządzaniu i ograniczeniu kosztów. Głównym powodem spadku przychodów były niższe ceny sprzedaży półtusz i mięs oraz spadek popytu w dystrybucji.

PKM Duda chce w 2010 roku osiągnąć przychody na poziomie 2009 roku, jednak ocenia, że będzie to bardzo trudne. Spółka rozmawia w sprawie przejęć, szacuje jednocześnie, że ich finalizacja nastąpi dopiero w przyszłym roku - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. (PAP)

bEiTaMtX

morb/ asa/ rpo/ ana/ kpr/ pam/ je/

bEiTaMuq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)