Notowania

spółki
11.02.2010 20:27

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.20.30

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.20.30

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.20.30

PKN ORLEN

W ogłoszonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetargu PKN Orlen został wybrany do budowy i eksploatacji placówki typu Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) przy trasie A4, na odcinku Zgorzelec-Krzyżowa, w miejscowości Kraśnik Dolny-Południe - poinformował w czwartek płocki koncern.

Będzie to 7. lokalizacja stacji paliwowej PKN Orlen wraz z infrastrukturą dla podróżujących przy autostradzie A4. Spółka ta posiada również 8 obiektów typu MOP przy autostradzie A2.

W planach budowy obiektu przewidziana jest stacja paliw, zapewniająca obsługę 8 pojazdów jednocześnie i punkty tankowania LPG. Dostępny będzie także sklep o powierzchni około 120 metrów kw., a w nim bistro posiadające około 26 miejsc konsumpcyjnych oraz stanowisko z kompresorem i odkurzaczem. Przy obiekcie będzie plac zabaw dla dzieci oraz miejsce piknikowe w strefie cichego wypoczynku. Planowana jest również budowa restauracji wolnostojącej i motelu. Placówka będzie posiadała parking dla pojazdów osobowych i ciężarowych.

Stacja paliw ma być oddana do użytku w terminie 12 miesięcy od momentu przekazania nieruchomości PKN Orlen, natomiast otwarcie restauracji i motelu planowane jest pół roku później.

Na terenie kraju PKN Orlen zarządza siecią˙1330 stacji paliwowych własnych, 336 stacji franczyzowych oraz 81 stacji patronackich.

PKS ZAWIERCIE

Do resortu skarbu nie wpłynęły żadne oferty na zakup 85 proc. akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej z Zawiercia - poinformowało ministerstwo skarbu. Do Skarbu Państwa należy 100 proc. akcji tej spółki.

PKS w Zawierciu świadczy usługi pasażerskiego transportu autobusowego. Spółka prowadzi ponadto stację obsługi i naprawy pojazdów; zajmuje się również sprzedażą detaliczną paliw; wynajmuje nieruchomości oraz świadczy usługi hotelowe, reklamowe i parkingowe.

Przedsiębiorstwo zajmuje się też przewozem ładunków m.in. do Rumunii, Węgier i Włoch. Spółka posiada m.in. 65 autobusów i jest jednym z ponad 170 przedsiębiorstw PKS w Polsce. Firma prowadzi przedsięwzięcia zmierzające do obniżania kosztów m.in. poprzez systematyczną naprawę pojazdów, które spalają nadmierną ilość paliwa, likwidację nierentownych kursów, a także restrukturyzację zatrudnienia. (PAP)

mb/ dol/

Tagi: spółki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz