Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, godz.15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, godz.15

bEiiKVQl

Przegląd wiadomości ze spółek, godz.15

AMS, STROER

AMS i Stroer, które wspólnie wystartowały w przetargu na koncesję na budowę i utrzymanie 1.580 wiat przystankowych w Warszawie, będą po połowie uczestniczyć w kosztach przedsięwzięcia szacowanych przez miasto na ok. 80 mln zł oraz po połowie podzielą się ilością zarządzanych wiat - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele obu firm.

bEiiKVQn

"Sieci wiat citylightów będą porównywalne, a całe konsorcjum dotyczy budowy wiat, ale nie dotyczy sprzedaży powierzchni reklamowych, którą każda z naszych firm będzie sprzedawała osobno. To ile przychodów wygeneruje każda z firm, trudno powiedzieć" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Janusz Malinowski, prezes Stroer Polska.

"Nakłady na pewno będą podzielone sprawiedliwie i tyle samo zainwestuje każda firma" - dodał.

Jeśli przetarg zostałby rozstrzygnięty szybko, rynek reklamy zewnętrznej miałby szanse na wzrost w 2010 roku, po tym jak w pierwszej połowie 2010 roku wartość rynku reklamy zewnętrznej spadła w ujęciu rok do roku o 5,4 proc. do 296,6 mln zł.

Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej (IGRZ) poinformowała w ubiegłym tygodniu, że w samym drugim kwartale 2010 roku w ujęciu rok do roku był to spadek o 1 proc. do 174,8 mln zł.

bEiiKVQt

"Trend spadkowy jest zauważalny, ale jeśli rzeczywiście szybko zostałoby rozstrzygnięte to postępowanie, jeśli miasto zdecyduje się szybko rozstrzygnąć ten przetarg, to ten rok ma szanse być rokiem przełomowym" - powiedział dziennikarzom Marek Kuzaka, wiceprezes AMS.

"Uważamy, że można stosunkowo szybko skończyć te negocjacje i jeśli to by było szybko, to pierwsze wiaty mogą jeszcze powstać w tym roku" - dodał, ale powiedział, że miasto nie sprecyzowało kiedy przetarg może zostać rozstrzygnięty.

W ubiegłym tygodniu należący do Agory AMS oraz Stroer Polska poinformowały, że wspólnie wystartowały o zawarcie umowy koncesji na budowę i utrzymanie wiat przystankowych w Warszawie i w tym celu zawarły umowę powołania konsorcjum.

W połowie maja władze Miasta Stołecznego Warszawy ogłosiły postępowanie w sprawie udzielenia koncesji na budowę i utrzymanie wiat na przystankach komunikacji miejskiej. Wymienionych zostanie 1.580 wiat. AMS i Stroer podały, że szacowane przez miasto koszty przedsięwzięcia to ok. 80 mln zł, które pokryje wybrany w postępowaniu inwestor. 28 lipca upłynął termin składania przez zainteresowane firmy wniosków o zawarcie umowy koncesji.

bEiiKVQu

W zamian za uzyskaną koncesję, inwestor będzie mógł sprzedawać powierzchnię reklamową na wiatach przystankowych.

Do udziału w przetargu na koncesję wystartowały: Clear Channel Poland, JC Decaux Polska, konsorcjum Universum Digital i UPG Warszawa, konsorcjum Stroer Polska i AMS oraz konsorcjum CAM Polski Outdoor i CAM Media.

GTC

GTC podpisało z Polnordem umowę sprzedaży 50 proc. udziałów w spółce Centrum Handlowe Wilanów, podmiot ten jest właścicielem działki, na której strony umowy planują zbudować centrum handlowe - podało GTC w komunikacie.

bEiiKVQv

Po podpisaniu ww. umowy GTC i Polnord mają po 50 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Centrum Handlowe Wilanów.

CH Wilanów jest właścicielem nieruchomości o powierzchni 7,5 hektara zlokalizowanej w dzielnicy Wilanów w Warszawie, na której GTC i Polnord zamierzają zbudować centrum handlowe. Termin rozpoczęcia prac budowlanych uzależniony jest od uzyskania niezbędnych zezwoleń.

Zgodnie z umową GTC ma pełnić wiodącą rolę w realizacji inwestycji i zarządzaniu centrum handlowym po ukończeniu, przy pełnym wsparciu ze strony Polnordu.

W piątek spółki otrzymały zgodę Prezesa UOKiK na zawarcie umowy.

bEiiKVQw

Otwarcie nowego centrum planowane jest w 2013 roku. Jego wartość po ukończeniu szacowana jest na 250 mln euro.

FON ECOLOGY

Kurs akcji spółki Fon Ecology wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 50 proc., do 1,44 zł.

Fon Ecology to spółka zależna giełdowego Fonu. Przedmiotem jej działalności jest inwestowanie w elektrownie wodne i wiatrowe.

Do obrotu na rynku alternatywnym wprowadzono 10 mln akcji serii A i 4,5 mln akcji serii B.

RAFAKO

Od 2011 roku przychody Rafako mogą istotnie wzrosnąć. Spółka jest w końcowej fazie negocjacji w przetargach o wartości kilkunastu miliardów złotych - powiedział w telewizji TVN CNBC Biznes Wiesław Różacki, prezes Rafako.

"Jest bardzo prawdopodobne, że od 2011 roku przychody firmy istotnie wzrosną" - poinformował Różacki.

"Jesteśmy w końcowej fazie negocjacji kilku bardzo znaczących projektów o wartości grubo przekraczającej 10 mld zł, a właściwie bliższych 20 mld zł. Realny obszar dla nas do pozyskania to kilkanaście miliardów złotych" - wyjaśnił.

Wyjaśnił, że chodzi o zamówienia na rynku krajowym.

Obecnie portfel zamówień Rafako wynosi ponad 2 mld zł.

"To jest między 2,2 mld a 2,5 mld zł, w zależności od miesiąca" - poinformował prezes.

W 2009 roku przychody grupy wyniosły 963,7 mln zł. (PAP)

morb/ bas/ asa/

bEiiKVQO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)