Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 15

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 7 marca godz. 15

bEiedUtN

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 7 marca godz. 15

2INTELLECT

Informatyczna spółka 2Intellect zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek, 13 marca - poinformowała giełda w komunikacie.

bEiedUtP

Do obrotu zostanie wprowadzone 1,2 mln akcji serii A oraz 1 mln akcji serii B.

2Intellect jest spółką informatyczną specjalizującą się w systemach wspomagających zarządzanie.

ASSECO CENTRAL EUROPE

Asseco Central Europe chce wypłacić z zysku za 2013 rok 0,37 euro dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Na dywidendę firma chce przeznaczyć łącznie 7,9 mln euro.

bEiedUtV

Przy obecnym kursie stopa dywidendy wyniosłaby ok. 8,4 proc.

Z zysku za 2012 rok spółka wypłaciła 0,47 euro dywidendy na akcję. Na wypłatę dla akcjonariuszy trafiło wówczas 10,04 mln euro.

GRUPA NOWY SZPITAL, EBOiR

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) pożyczy 10 mln euro Grupie Nowy Szpital (GNS) - największemu w Polsce dostarczycielowi prywatnych usług medycznych - poinformował bank w komunikacie.

bEiedUtW

"Jest to wyraz poparcia banku dla komercjalizacji i restrukturyzacji służby zdrowia w Polsce" - zaznaczono.

Pożyczka przeznaczona jest na sfinansowanie inwestycji będących elementem restrukturyzacji i ekspansji usług GNS. W całym kraju GNS ma sieć 13. szpitali.

"Projekt daje EBOiR-wi możliwość wsparcia GNS w dążeniu do upowszechnienia w służbie zdrowia najlepszych praktyk i technologii" - zaznaczył dyrektor banku ds. produkcji przemysłowej i usług Frederic Lucenet.

"Dodatkowy kapitał zapewnia niezbędne wsparcie dla strategicznego projektu realizowanego przez GNS we współpracy z siostrzaną spółką ZUK Know-How" - wskazał Adam Roslewski z rady nadzorczej GNS. (PAP)

bEiedUtX

gsu/ jtt/ asw/ kam/

bEiedUuq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)