Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz.15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 17 września godz.15

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 17 września godz.15

BUDOPOL

Budopol Wrocław podpisał przedwstępną umowę zakupu 100 proc. udziałów w specjalizującej się w budownictwie drogowym firmie Zebud. Inwestycja ta łącznie z dokapitalizowaniem i zakupem nowego sprzętu będzie kosztowała Budopol w ciągu kilku lat ok. 5-8 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że umowa docelowa powinna zostać zawarta najpóźniej w połowie listopada.

"Ta firma doskonale pasuje do nas, gdyż rozszerza asortyment świadczonych przez nas usług. Może na przykład, wszędzie tam gdzie będzie to uzasadnione ekonomicznie, wykonywać wszelkie prace związane z budową dróg osiedlowych na realizowanych przez nas inwestycjach. Po przejęciu dokapitalizujemy spółkę, wyposażymy w sprzęt i zatrudnimy więcej osób. Naszą ambicją jest, by rozwijała się w bardzo szybkim tempie" - poinformował cytowany w komunikacie Mirosław Motyka, prezes Budopolu.

Budopol poinformował, że Zebud jest spółką rentowną, a jej roczne przychody wynoszą kilka milionów złotych. Spółka zostanie wniesiona aportem do nowo powołanej spółki Budopol-Zebud Sp. z o.o., którą przejmie Budopol Wrocław.

Prezes poinformował, że po przejęciu Zebudu Budopol będzie chciał przejąć firmę z sektora instalacyjno-sanitarnego, jednak na razie nie prowadzi rozmów w tej sprawie.

"Myślę, że przyjdzie na to czas, gdy zakończymy integrację z Zebudem i formalne kwestie związane z wcieleniem tej firmy do naszej grupy kapitałowej" - powiedział Motyka.

GWP-KDPW-WSEINFOENGINE

Giełda Papierów Wartościowych, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych i WSEInfoEngine złożyły do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci Internetowej Platformy Obrotu Energią Elektryczną, stanowiącej własność spółki Elbis, należącej do BOT Elektrowni Bełchatów (grupa PGE)
- wynika z komunikatu UOKiK.

Internetowa Platforma Obrotu Energią Elektryczną (POEE) została utworzona na początku 2001 r. Jest ona wirtualnym placem handlowym przeznaczonym do zawierania transakcji kupna/sprzedaży energii konwencjonalnej, praw majątkowych energii odnawialnej oraz uprawnień do emisji CO2 dla wszystkich producentów energii, spółek obrotu, czy odbiorców końcowych.

Obecnie na POEE jest 89 uczestników, w tym: wytwórcy energii konwencjonalnej, wytwórcy energii wytwarzanej w skojarzeniu, spółki obrotu, odbiorcy końcowi, producenci energii odnawialnej.

Na POEE funkcjonują obecnie trzy rynki: rynek energii elektrycznej konwencjonalnej, rynek praw majątkowych energii odnawialnej i rynek uprawnień do emisji CO2.

LOTOS NORGE

Platforma, która ma pracować na norweskim złożu Yme, w którym Lotos Norge ma 20-proc. udział, dotarła do portu Stavanger w Norwegii - poinformował Lotos w komunikacie prasowym.

"Po dołączeniu +nóg+ platforma zostanie przeholowana na złoże i po przeprowadzeniu prac przygotowawczych rozpocznie pracę" - napisano w raporcie.

Po posadowieniu platformy na lokacji rozpoczną się prace związane z uruchomieniem instalacji i rozpoczęciem produkcji.

"Przewidujemy, że w przyszłym roku produkcja ropy naftowej osiągnie planowany poziom 400 tys. ton" - ocenia cytowany w komunikacie Paweł Siemek, prezes spółki Lotos Petrobaltic, do której należy Lotos E&P Norge.

Lotos Norge kupiło 20 proc. udziałów w złożu Yme w 2008 roku. Zasoby wydobywalne ropy naftowej dla przejętych udziałów oszacowano na ok. 1,8 mln ton.

Przedstawiciele Lotosu informowali wcześniej, że produkcja na norweskim złożu Yme ruszy w czwartym kwartale tego roku. (PAP)

seb/ morb/ ana/ gsu/ jtt/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)