Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 16

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 11 października godz. 16

bEqChdBx

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 11 października godz. 16

MULTIMEDIA POLSKA

Spółka Multimedia Polska poinformowała w komunikacie, że wyda w tym roku w sumie 7 mln zł na rozwój firmy w Rzeszowie. To rekordowy rok pod względem wielkości nakładów inwestycyjnych tej spółki w stolicy Podkarpacia.

bEqChdBz

Do końca września Multimedia wydały już pięć milionów złotych, dzięki tym pieniądzom mieszkańcy kilku rzeszowskich osiedli uzyskali dostęp do telewizji cyfrowej (w tym pakietów tematycznych), VOD (czyli biblioteki wideo na żądanie z ponad 1 tys. filmów), nagrywarki PVR, telefonu oraz internetu o transferze do 60 Mb/s.

Do końca br. firma planuje wydać na rozwój kolejne dwa mln zł.

Jak podkreślił w komunikacie dyr. Departamentu Realizacji Inwestycji Wschód w Multimedia Polska Józef Włodarczyk, spółka w następnych latach planuje dalszą rozbudowę sieci, przede wszystkim na nowych osiedlach w Rzeszowie.

"Obok stosowanej do tej pory na terenie Rzeszowa technologii HFC rozpoczęliśmy również budowę sieci bazującej wyłącznie na kablach światłowodowych, dzięki której za pomocą jednego włókna światłowodu dostarczamy bezpośrednio do abonenta trzy rodzaje usług - telewizję, internet i telefon" - dodał.

bEqChdBF

W zasięgu sieci znajduje się 33,5 tys. gospodarstw domowych w Rzeszowie, z czego dzięki tegorocznym inwestycjom dostęp do wszystkich usług oraz szybkiego internetu uzyskało 9,75 tys. gospodarstw. Firma jest obecna w Rzeszowie od ponad 20 lat.

Multimedia Polska jest jedną z największym w kraju sieci telewizji kablowych. Klientom oferuje również dostęp do internetu oraz telefonii stacjonarnej.

TGE

Obrót na wszystkich rynkach dedykowanych energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii wyniósł w III kwartale 55,645 TWh, co oznacza wzrost o 76,7 proc. rdr - poinformowała TGE w komunikacie prasowym.

bEqChdBG

Z danych TGE wynika, że od początku roku wolumen obrotu osiągnął wartość 128,2 TWh, co rok do roku oznacza wzrost o 73,0 proc.

W samym wrześniu całkowity wolumen obrotu na wszystkich rynkach dedykowanych energii elektrycznej wyniósł 23,518 TWh, 92,4 proc. więcej rdr.

TGE podała, że we wrześniu 2013 roku średnie dziennie zapotrzebowanie Krajowego Systemu Elektroenergetycznego wyniosło 421 856 MWh. Średni dzienny wolumen zakontraktowanej energii na TGE z dostawą przypadającą we wrześniu 2013 wyniósł 279 237 MWh, przy minimum 219 718 MWh i maksimum 313 217 MWh. (PAP)

huk/ mki/ map/ jtt/ je/

bEqChdCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)