Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 8 listopada godz. 20

bEqoPqYB

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 8 listopada godz. 20

BANK MILLENNIUM

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju rozważa udzielenie Bankowi Millennium średnioterminowego kredytu o wartości do 75 mln euro - podał EBOiR w komunikacie.

bEqoPqYD

Środki miałyby wspierać Bank Millennium w rozwoju akcji kredytowej skierowanej do małych i średnich przedsiębiorstw.

NEWAG

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny związany z ofertą publiczną spółki Newag. Prospekt dotyczy oferty publicznej i zamiaru ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym GPW akcji serii A, B i C spółki - podała KNF w komunikacie.

Oferującym jest Trigon Dom Maklerski.

bEqoPqYJ

Newag to firma zajmująca się prođdukđcją, moderđniđzađcją i naprađwą taboru koleđjođwego. Spółka specjalizuje się w prođdukđcji taboru pasađżerđskiego, lokođmođtyw spađliđnođwych i elekđtryczđnych, tramđwađjów oraz pojazđdów metra.

W połowie 2013 roku spółka zatrudniała około 1,5 tys. osób.

W 2012 roku Newag wypracował wynik na poziomie 56 mln zł, a zysk operacyjny powiększony o amortyzację przekroczył 100 mln zł. Rok wcześniej firma miała 9 mln zł zysku.

PKP CARGO

bEqoPqYK

ING Otwarty Fundusz Emerytalny zwiększył zaangażowanie w PKP Cargo i posiada obecnie 6,6 proc. akcji spółki - podało PKP Cargo w komunikacie.

Przed zwiększeniem zaangażowania, którego rozliczenie nastąpiło 5 listopada, ING OFE miało 2,36 proc. akcji PKP Cargo.

POLIMEX-MOSTOSTAL

Polimex-Mostostal zawarł porozumienie z organizacjami związkowymi działającymi w spółce w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia. Restrukturyzacja, realizowana w ramach zwolnień grupowych oraz zmiany warunków płacy i pracy może objąć 880 pracowników spółki - podał Polimex w komunikacie.

bEqoPqYL

Pracownicy objęci restrukturyzacją zatrudnienia otrzymają wypowiedzenia umów o pracę lub zmiany warunków pracy i płac w okresie od dnia 20 listopada 2013 roku do dnia 31 marca 2014 roku.

Na podstawie porozumienia spółka wypłaci pracownikom, z którymi zostaną rozwiązane stosunki pracy w ramach zwolnień grupowych, odprawy pieniężne w zależności od stażu pracy danego pracownika.

W komunikacie dodano, że przyczynami zamierzonego zwolnienia grupowego są m. in. spadek liczby kontraktów, trudna sytuacja ekonomiczna i finansowa, strata netto za okres obrotowy sześciu miesięcy tego roku oraz zmiana struktury organizacyjnej spółki.(PAP)

kuc/ asa/

bEqoPqZe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)