Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 28 lutego, godz. 20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 28 lutego, godz. 20

bEhalUeZ

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 28 lutego, godz. 20

ERBUD

Strata netto Erbudu w IV kwartale 2010 roku wyniosła 12,8 mln zł, podczas gdy w IV kwartale 2009 roku spółka miała 7,2 mln zł zysku netto - poinformowała spółka w poniedziałkowym raporcie.

bEhalUfb

Strata operacyjna w ostatnim kwartale 2010 roku wyniosła 15,2 mln zł wobec 12,7 mln zysku operacyjnego rok wcześniej.

W całym 2010 roku zysk netto grupy wyniósł 15,2 mln zł, podczas gdy w 2009 roku 41,7 mln zł.

W 2010 r. sprzedaż wyniosła 151 mieszkań i lokali użytkowych, podczas gdy w 2009 roku było to 227.

"W 2010 r. sprzedaż segmentu deweloperskiego odbudowywała się stopniowo. Zarząd oczekuje na wzrost przychodów i zysków z działalności deweloperskiej począwszy od II pół. 2011 r. w związku z pojawiającym się popytem na mieszkania w regionie. Dalszego wzrostu zysków segmentu można spodziewać się w latach 2012-2013 po komercjalizacji planowanych projektów w segmencie nie-mieszkaniowym" - napisano w raporcie.

bEhalUfh

Spółka podała, że jej obecny portfel zamówień jest rekordowy i wynosi ok. 1,36 mld zł, z czego ponad 85 proc. jest do realizacji w 2011 roku

Erbud podał, że w najbliższych miesiącach grupa planuje podpisać umowy na ok. 300 - 400 mln zł.

Na koniec grudnia 2010 r. łączna wartość złożonych ofert wyniosła 22 mld zł, z tego na początku stycznia 2011 roku wartość nierozstrzygniętych ofert złożonych przez grupę wynosiła ok. 5,14 mld zł.

"W ocenie Zarządu bieżący rok przyniesie dalszy wzrost przychodów Grupy. (...) Motorem wzrostu Grupy będzie budownictwo kubaturowe w kraju, segment budownictwa inżynieryjno-drogowego oraz segment energetyczny. Grupa spodziewa się także ożywienia w sprzedaży mieszkań w Grupie Budlex" - napisano w raporcie.

bEhalUfi

Spółka podała, że ze względu na potencjał rosnących cen materiałów i kosztów pracy oczekiwana jest stabilizacja marż grupy w 2011 r.

W połowie lutego Erbud poinformował, że segment inżynieryjno-drogowy obniży wynik operacyjny grupy kapitałowej Erbud w czwartym kwartale 2010 roku o około 6 mln zł, a w całym 2010 roku o 10,5 mln zł. Z kolei segment konstrukcji stalowych obniży wynik operacyjny grupy w czwartym kwartale o około 3 mln zł, a w całym zeszłym roku o 5 mln zł.

Segment inżynieryjno-drogowy w grupie kapitałowej Erbudu stanowią spółki PRD oraz Rember Plus, a stalowy Ersteel.

Przed opublikowaniem przez Erbud komunikatu o gorszych wynikach segmentów drogowego i konstrukcji stalowych ankietowani przez PAP analitycy spodziewali się, że w czwartym kwartale 2010 roku grupa Erbud będzie mieć 5,5 mln zł zysku operacyjnego (przedział oczekiwań 7,5-2,9 mln zł).

bEhalUfj

Konsensus zakładał też, że skonsolidowany zysk netto Erbudu w czwartym kwartale wyniósł 4,4 mln zł (przedział oczekiwań 6,1-2,3 mln zł).

PGE

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na "Budowę i wdrożenie Centralnego Systemu Obsługi i Rozliczeń Klientów (CSORK) w obszarze sprzedaży detalicznej oraz dystrybucji energii elektrycznej Grupy Kapitałowej PGE" złożyło 10 oferentów. Obecnie trwa weryfikacja wniosków przez komisję przetargową - poinformowała PAP Dorota Idzi, rzeczniczka PGE.

Polska Grupa Energetyczna w styczniu ogłosiła przetarg na budowę i wdrożenie Centralnego Systemu Obsługi Rozliczeń Klientów (CSORK) w obszarze sprzedaży detalicznej oraz dystrybucji energii elektrycznej dla grupy kapitałowej. Z wysokości wadium (2 mln zł) wynika, że wartość zlecenia to co najmniej 66 mln zł.

bEhalUfk

Przedstawiciele spółek informatycznych szacują, że realnie kontrakt ten może być wart ponad 100 mln zł i oceniają, że będzie to największy projekt informatyczny w branży elektroenergetycznej w 2011 r.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa, wdrożenie i integracja Centralnego Systemu Obsługi i Rozliczeń Klientów (CSORK) w obszarze sprzedaży detalicznej (SSD) i dystrybucji energii elektrycznej (OSD) oraz świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych CSORK.

Zaprojektowanie, budowa, wdrożenie i integracja CSORK ma nastąpić w ciągu 24 miesięcy od udzielenia zamówienia. Świadczenie usług gwarancyjnych ma trwać 36 miesięcy od całkowitego wdrożenia CSORK.

System ma mieć co najmniej 6 tys. użytkowników i zapewniać obsługę co najmniej 5 mln klientów.

Przetarg realizowany jest według procedury negocjacyjnej. Kryterium udzielania zamówienia będą: cena (55 proc.), wymagania funkcjonalne (40 proc.) i wymagania techniczne (5 proc.). (PAP)

seb/ osz/ gsu/ je/

bEhalUfC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)