Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 27 stycznia godz. 15

*Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 27 stycznia godz. 15 *

PKN ORLEN, LOTOS

PKN Orlen na koniec 2013 roku miał 1.778 stacji paliw, Lotos 439, koncerny zagraniczne 1.422, a niezależni operatorzy ok. 2.940. Przy sieciach sklepowych funkcjonowało 166 stacji paliw - podała na stronie internetowej Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.

Dla porównania, na koniec grudnia 2012 roku Orlen miał 1.767 stacji, Lotos 405, koncerny zagraniczne 1.424, niezależni operatorzy ok. 3.000, a sieci sklepowe 160.

Najwięcej stacji wśród sieci sklepowych należało na koniec 2013 r. do Intermarche (47), a w dalszej kolejności do Carrefoura (43), Tesco (29) i Auchan (24).

Liderem, jeśli chodzi o liczbę stacji autostradowych, był Orlen, który posiadał na koniec roku 26 lokalizacji. Lotos miał 14 stacji przy autostradach, BP dziewięć, a Shell sześć.

WIELKOPOLSKA SIEĆ SZEROKOPASMOWA S.A.

Rada Nadzorcza Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej S.A. delegowała dotychczasową Przewodniczącą Rady Nadzorczej WSS SA, Annę Streżyńską do pełnienia czynności prezesa spółki.

Zastąpi ona Wojciecha Cerbę, którego Rada Nadzorcza postanowiła zawiesić w czynnościach prezesa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej na okres 3 miesięcy, w związku z prowadzonymi w spółce postępowaniami wyjaśniającymi i kontrolnymi - poinformowała PAP rzecznik Marszałka Województwa Wielkopolskiego Anna Parzyńska - Paschke.

Anna Streżyńska była pierwszym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, podsekretarzem stanu w ministerstwie transportu i budownictwa, właściwym w sprawach łączności. Pracowała także w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ma również wieloletnie doświadczenie z doradztwa.

Zmiana na stanowisku prezesa Spółki nie wpływa na jej bieżącą działalność oraz cele, którą przed nią stawiają udziałowcy, w szczególności Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W ramach WSS wybudowana zostanie sieć o długości 4500 km, z 576 punktami dostępowymi - co najmniej jednym w każdej wielkopolskiej gminie. Koszt projektu szacowany jest na 410 mln zł, z tego dofinansowanie unijne wyniesie 283 mln zł. Obecnie wybrani przez WSS S.A. podwykonawcy rozpoczęli prace ziemne. Zgodnie z planem zakończyć powinny się do końca bieżącego roku.

kpr/ morb/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)