Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 23 grudnia godz. 15

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 23 grudnia godz. 15

WIKANA

Spółka deweloperska Wikana otrzymała pozwolenie na użytkowanie łącznie 175 mieszkań w trzech inwestycjach: Osiedlu Marina i Miasteczku Wikana w Lublinie oraz Klonowym Parku w Janowie Lubelskim - podała spółka w komunikacie prasowym.

Pozwolenie na użytkowanie w inwestycji Osiedle Marina w Lublinie otrzymały dwa budynki z 96 lokalami mieszkalnymi (o powierzchni 36-72 m kw.) oraz sześcioma lokalami usługowymi, a w ramach Miasteczka Wikana spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie 58 lokali mieszkalnych.

Deweloper podał, że wszystkie mieszkania w obu lubelskich inwestycjach, które otrzymały pozwolenie na użytkowanie, zostały już sprzedane.

Wikana otrzymała również pozwolenie na użytkowanie 21 mieszkań w Janowie Lubelskim, gdzie pozostało jeszcze kilka mieszkań do sprzedaży.

WORK SERVICE, PROHUMAN

Grupa Work Service kupiła za 16 mln euro węgierską agencję pośrednictwa pracy - firmę Prohuman.

Work Service przejmie 75 proc. udziałów węgierskiej spółki za 16 mln euro. Prohuman działa na węgierskim rynku usług personalnych od 2004 r. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Prohume Group, obejmującej w sumie pięć firm zajmujących się m.in. usługami HR, promocją sprzedaży oraz telemarketingiem. Prohuman jest jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy; w 2012 r. zrekrutowała ponad 6 tys. pracowników tymczasowych.

"Prohuman nie tylko pomoże nam rozszerzyć naszą działalność na rynkach, na których dotychczas nie byliśmy obecni, ale też wzmocni pozycję Work Service jako atrakcyjnego pracodawcy. Dzięki obecności na rynku węgierskim zapewniamy naszym pracownikom jeszcze większe perspektywy rozwoju zawodowego. Z polskiej, lokalnej firmy HR stajemy się międzynarodowym przedsiębiorstwem. Dzięki temu możemy zaoferować klientom i partnerom biznesowym pełen zakres usług nie tylko w Polsce, ale też na rynkach europejskich" - powiedział prezydent Rady Nadzorczej Work Service SA Tomasz Misiak.

Na dotychczasowe akwizycje wrocławska spółka przeznaczyła ponad 164 mln zł. Prohuman jest siódmą firmą z branży usług personalnych przejętą przez grupę kapitałową Work Service. W trzecim kwartale 2013 roku spółka kupiła Antal International, specjalistę w dziedzinie rekrutacji pracowników średniego szczebla, oraz menedżerów, a następnie Work Express.

Grupa Kapitałowa Work Service działa od 1999 r. Prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów oraz za granicą w sześciu krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Specjalizuje się w restrukturyzacjach w obszarze HR, rekrutacji wykwalifikowanych pracowników, doradztwie personalnym oraz outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami. Work Service jest pierwszą spółką z sektora usług personalnych notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. (PAP)

kwa/ jow/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)