Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 16:02

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 16

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 5 marca godz. 16

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 5 marca godz. 16

GTC

GTC chce do końca 2014 mieć w portfolio ponad 718 tys. m kw powierzchni, przy założeniu zakończenia projektów: Platinum V, Galleria Burgas, Galeria Wilanów i Galeria Białołęka - poinformował podczas konferencji Erez Boniel, dyrektor finansowy dewelopera.

"Obecnie mamy w budowie dwie inwestycje: jedną biurową w Warszawie, o nazwie Platinium V, oraz centrum handlowe w bułgarskim Burgas. Planowane zakończenie pierwszej z nich to II kwartał 2012 roku, a drugiej - wiosna tego roku. Platinium V jest już wynajęty w 70 proc., a obecnie negocjujemy wynajęcie kolejnych 10-20 proc. powierzchni. Dlatego w momencie zakończenia budowy obiekt będzie niemal całkowicie wynajęty, a jego wartość księgowa znacznie wzrośnie z ok. 14 mln euro na koniec zeszłego roku. Galeria w Burgas jest z kolei wynajęta w ok. 60 proc., a jej wartość księgowa na koniec 2011 r. to 50 mln euro" - powiedział podczas konferencji Boniel.

Dodał, że poza tym spóła chce "w najbliższym czasie skupić się na budowie dwóch galerii handlowych w stolicy Polski - w Wilanowie i na Białołęce".

Boniel poinformował, że na koniec 2011 r. w portfolio dewelopera znajdowało się niemal 580 tys. m kw powierzchni komercyjnych, z tego ok. 45 proc. w Polsce.

"Planujemy, że przy założeniu zakończenia budowy czterech wspomnianych wcześniej projektów komercyjnych, na koniec 2014 roku ta powierzchnia wzrośnie do niemal 718,4 tys. m kw" - dodał dyrektor finansowy GTC.

Jak wynika z prezentacji do konferencji prasowej, udział powierzchni zlokalizowanych w Polsce w portfolio dewelopera wzrósłby wówczas do 51 proc.

GTC obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Grupa specjalizuje się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

PORT LOTNICZY POZNAŃ ŁAWICA

Stylizowana na literę Ł strzałka skierowana w południowo-zachodnią stronę w barwach niebieskich i amarantowym oraz angielska nazwa Poznań Airport to nowe zaprezentowane w poniedziałek w Poznaniu logo Portu Lotniczego Poznań Ławica im. Henryka Wieniawskiego.

"Odświeżenie naszej marki jest związane z inwestycjami, które prowadzimy na lotnisku w związku z przygotowaniami do Euro 2012. Poprzez ten znak pokazujemy , że Poznań jako metropolia regionu jest bardzo atrakcyjnym miejscem na mapie świata i Europy" - powiedział podczas inaguracji9 nowego znaku firmowego lotniska prezes spółki Mariusz Wiatrowski.

Na poznańskiej Ławicy trwają prace wykończeniowe w nowej części terminala o powierzchni całkowitej ponad 17,8 tys. m kw. Na dwóch kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej znajdą się: hala odpraw, hala przylotów, sortownia bagażu i pomieszczenia biurowe.

Zakończone zostały też prace budowlane równoległej drogi kołowania oraz płyty postojowej dla samolotów. W efekcie parking dla samolotów powiększy się o sześć stanowisk dla dużych maszyn, zlokalizowanych bezpośrednio przy powstającej części terminala.

Dzięki rozbudowie całego portu znacznie zwiększy się przepustowość lotniska - liczba obsługiwanych pasażerów w ciągu godziny wyniesie 1900 w przylocie i 1100 w odlocie. Zgodnie z wymogami UEFA, odprawiana przez port lotniczy liczba pasażerów (10 godzin przed i 10 godzin po meczu) odpowiadać musi co najmniej połowie pojemności stadionu.(PAP)

kpr/ jow/ osz/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz