Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 12 sierpnia godz. 20

bEqHtoCZ

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 12 sierpnia godz. 20

INTER GROCLIN AUTO

Spółka Inter Groclin Auto SA otrzymała od grupy Volkswagen AG zamówienie na dostawy tapicerki samochodowej dla multivanów. Wartość kontraktu to 16 mln euro.

bEqHtoDb

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy spółki Jerzy Pięta, rozpoczęcie dostaw planowane jest na III kwartał 2013 r. a umowa realizowana będzie do końca 2015 roku.

Pięta podał, że nowy kontrakt zostanie wdrożony bez ponoszenia nakładów inwestycyjnych.

"Krótki jak na branżę motoryzacyjną okres umowy wiąże się z przejęciem wolumenu zamówień dotychczasowych dostawców" - poinformował.

Jak dodał, spółka przejmuje w ten sposób 80 proc. zamówień grupy Volkswagena w tym segmencie rynku.

bEqHtoDh

Inter Groclin Auto SA to producent wyposażenia i akcesoriów samochodowych, zajmuje się także produkcją i projektowaniem wiązek kablowych oraz szaf sterowniczych.

W swoich zakładach wytwarza m.in. fotele do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów, oraz poszycia foteli samochodowych.

POLSKIE INWESTYCJE ROZWOJOWE

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskich Inwestycji Rozwojowych uzupełniło w poniedziałek skład rady nadzorczej spółki o nowych członków - poinformowało ministerstwo skarbu w komunikacie. "Zgodnie z zapowiedziami dołączyły do niej osoby z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów inwestycyjnych" - podkreślono.

bEqHtoDi

Dodano, że obecny trzyosobowy skład rady nadzorczej PIR został rozszerzony o Dariusza Gresztę, Przemysława Aleksandra Schmidta oraz Pawła Gricuka. "To członkowie rady zgłoszeni przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Z kolei z ramienia Banku Gospodarstwa Krajowego do RN PIR dołączyli Khai Tan oraz Dariusz Kacprzyk" - wskazano.

"Z chwilą kiedy zakiełkował pomysł Inwestycji Polskich, wiedzieliśmy, że zarówno w zarządzie jak i radzie nadzorczej nowo powołanej spółki powinny znaleźć się osoby z doświadczeniem biznesowo-inwestycyjnym. Sukces projektu zależy nie tylko od dobrego pomysłu w postaci wykorzystania na inwestycje pieniędzy zamrożonych w akcjach skarbu państwa, ale też od tego, kto ten pomysł będzie realizował. Mam nadzieję, że rada w pełnym składzie już wkrótce zapozna się z pierwszymi projektami, w które będzie mógł zaangażować się PIR" - powiedział cytowany w komunikacie minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

W komunikacie wskazano, że Dariusz Kacprzyk objął funkcję członka RN PIR z dniem 12 sierpnia 2013 r. Pozostali członkowie rady obejmą swoje funkcje z dniem 20 września 2013 r.

"Rada nadzorcza Polskich Inwestycji Rozwojowych prócz pełnienia typowych funkcji wynikających z Kodeksu Spółek Handlowych dodatkowo będzie zatwierdzała projekty inwestycyjne przygotowane przez zarząd spółki" - dodano w komunikacie. (PAP)

bEqHtoDj

rbk/ rpo/ mki/

bEqHtoDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)