Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 21 października godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 21 października godz. 20

LUFTHANSA

W najbliższym sezonie letnim Lufthansa planuje uruchomić dodatkowy rejs na trasie Wrocław - Frankfurt. Już pod koniec października popołudniowe loty do Frankfurtu będą obsługiwane przez większy samolot.

Sektor sieciowych połączeń międzynarodowych w Porcie Lotniczym Wrocław od początku roku notuje stabilny wzrost - średnio o 7 proc. w okresie od stycznia do września 2013 r. Korzystają z niego głównie pasażerowie podróżujący w celach biznesowych.

Jak powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, coraz większe zainteresowanie międzynarodowymi połączeniami sieciowymi można tłumaczyć tym, że Wrocław stał się ważnym ośrodkiem biznesowym. "Miasto prowadzi wiele inwestycji, otwierają się kolejne firmy związane często z nowymi technologiami. Właściwie wszystkie kompletują międzynarodowy zespół albo prowadzą interesy z międzynarodowymi przedsiębiorstwami. Dlatego też ich pracownicy oraz klienci dużo podróżują. Linie lotnicze szybko zareagowały na ten trend i proponują połączenia do największych portów lotniczych w Europie" - dodał.

Obecnie Lufthansa oferuje z wrocławskiego lotniska połączenia do Deusseldorfu, Frankfurtu i Monachium. Pod koniec października, wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów, trasa Wrocław-Frankfurt będzie obsługiwana większym samolotem. 70-osobowego Embraera, który już dzisiaj ma niemal całkowite obłożenie, zastąpi 100-osobowy samolot tej samej marki.

Kolejne zmiany nastąpią wraz z rozpoczęciem sezonu letniego w przyszłym roku. Lufthansa uruchomi dodatkowy codzienny poranny rejs do Frankfurtu i wprowadzi jeszcze większe samoloty. Popołudniowe rejsy obsłuży zabierający na pokład 138 pasażerów Airbus 319, a rano będzie latał Boeing 737-500, którym może polecieć 120 osób.

PKN ORLEN

PKN Orlen otrzymał nagrodę specjalną "The Best of The Best" w konkursie The Best Annual Report 2012, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Spółce przyznano też wyróżnienie specjalne Programu Edukacyjnego "Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj Świadomie" za zdobycie największej liczby punktów w historii konkursu oraz modelowe prowadzenie sprawozdawczości finansowej z punktu widzenia akcjonariuszy i inwestorów.

Jak poinformował PKN Orlen, tegoroczny raport przygotowany przez spółkę "został uznany za wzorcowy, uzyskując najwyższą w historii konkursu liczbę punktów". "Tym samym, organizatorzy po raz pierwszy zadecydowali o uhonorowaniu autora raportu nagrodą specjalną przyznaną przez Akcjonariat Obywatelski w ramach Programu Edukacyjnego +Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj Świadomie+" - podał płocki koncern.

Nagroda specjalna "The Best of The Best" przyznawana jest firmom, którym trzykrotnie udało się zdobyć najwyższe wyróżnienie w konkursie "The Best Annual Report". W poprzednich latach PKN Orlen był wyróżniany za najlepszy raport roczny w kategorii przedsiębiorstw oraz najlepszą wersję raportu w internecie.

"Akcjonariat Obywatelski" to program dla inwestorów indywidualnych, który został zapoczątkowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa. W ramach programu prowadzone są działania edukacyjne mające na celu zachęcenie społeczeństwa do świadomego inwestowanie w papiery wartościowe.

SERINUS ENERGY

Serinus Energy podłączył do produkcji odwiert Olgovskoje 4, dzięki czemu dzienna produkcja gazu przypadająca na spółkę wzrosła na Ukrainie do ponad 605 tys. m sześc. Kolejny wzrost nastąpi w pierwszym kwartale 2014 roku, po podłączeniu do produkcji Olgovskoje 5 - podała firma w komunikacie.

"Proces szczelinowania hydraulicznego na odwiertach Olgowskoje-4 oraz Olgowskoje-5 zakończył się sukcesem. Olgowskoje-4 osiągnął komercyjny przepływ gazu, a jego dzienna produkcja wyniosła 110 tys. m sześc. Dzienna produkcja gazu przypadająca na Serinus Energy osiągnęła rekordowy poziom ponad 605 tys. m sześc. dziennie" - poinformowano w raporcie.

"Kolejnego wzrostu produkcji spółka spodziewa się w pierwszym kwartale 2014 r., po podłączeniu do produkcji Olgowskoje-5" - poinformował Serinus Energy.

Planowane rozpoczęcie wydobycia komercyjnego z otworu Olgovskoje-5 nastąpi po zakończeniu modernizacji stacji przetwórstwa gazu na koncesji Makiejewskoje.

Obecnie produkcja ze stacji przetwórstwa gazu obsługującej pola Makiejewskoje i Olgowskoje osiągnęła maksimum możliwości technologicznych. Przez to realne wydobycie z odwiertu Olgowskoje-4 musiało zostać ograniczone o ok. 57 tys. m sześc. gazu dziennie, do 110 tys. m sześc.

"Stacja przetwórstwa jest obecnie modernizowana, a zakończenie prac planowane jest w pierwszym kwartale 2014 roku. Przepustowość zakładu wzrośnie do ponad 1,92 mln m sześc. gazu dziennie z 790 tys. m sześc. gazu dziennie obecnie" - napisano w raporcie.

Po podłączeniu odwiertu Olgovskoje-4 do produkcji, dzienna produkcja gazu dla Serinus Energy osiągnęła poziom ponad 605 tys. m sześc. gazu i 89 baryłek kondensatu dziennie.

"Są to rekordowe ilości, jakie spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym Serinus ma 70 proc. udziałów, przekracza już 863 tys. m sześc. gazu i 127 baryłek kondensatu dziennie" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ mb/ kwa/ ana/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)