Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz.20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 13 września godz.20

bEgibVgB

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 13 września godz.20

ASEE

Asseco South Eastern Europe kupiło 100 proc. udziałów chorwackiej spółki Biro Data Servis (BDS), oraz 50 proc. udziałów Cardinfo BDS (CBDS) z Bośni i Hercegowiny - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

bEgibVgD

Udziały w BDS zostały kupione od osoby fizycznej. 60 proc. udziałów kupiono za 2.880.000 euro, a za pozostałe 40 proc. osoba ta objęła 474.353 nowo wyemitowane akcje ASEE.

Z kolei 30 proc. udziałów CBDS kupiono za 805.000 euro, a pozostałe 20 proc. udziałów tej spółki kupiono w zamian za nowo wyemitowane 118.588 akcji ASEE.

Właścicielem pozostałych 50 proc. udziałów w CBDS jest spółka zależna od ASEE - Asseco SEE d.o.o.

Obie przejęte spółki specjalizują się w sprzedaży oraz świadczeniu usług zarządzania i utrzymania sieci bankomatów oraz powiązanych usług dodatkowych, tj. sprzedaży usług dostawców zewnętrznych na bazie własnych rozwiązań IT za pośrednictwem sieci bankomatów.

bEgibVgJ

ZCH POLICE

W poniedziałek zarząd firmy zdecydował o zwołaniu na 11 października Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które m.in. ma zdecydować o dalszym istnieniu spółki.

Podjęcia takiej uchwały wymaga Kodeks spółek handlowych w przypadku, gdy w bilansie zostanie wykazana strata przewyższająca sumę kapitałów zapasowego, rezerwowego oraz jednej trzeciej kapitału zakładowego. Stratę taką ZCh Police wykazała w bilansie sporządzonym na 31 lipca 2010 r. Przekracza ona o 7 mln zł sumę kapitałów wynoszącą 595,6 mln zł.

Zwołanie NWZA poprzedziło posiedzenie rady nadzorczej, które zebrała się w miniony piątek. Rada zaakceptowała na posiedzeniu opracowany przez zarząd plan restrukturyzacji i opowiedziała się za dalszym istnieniem spółki.

bEgibVgK

Restrukturyzacja - jak podano w poniedziałkowym komunikacie zarządu ZCh Police - ma do 2015 r. przynieść spółce oszczędności rzędu 600 mln zł. Police chcą to osiągnąć m.in. przez modernizację linii produkcyjnych mocznika, optymalizację procesu produkcji amoniaku oraz budowę bazy logistycznej nawozów i mocznika. Program zakłada również zmniejszenie zatrudnienia o 600 osób do końca 2011 r.

ZCh Police zamierzają też przekształcić uzyskaną od Agencji Rozwoju Przemysłu pożyczkę w wysokości 150 mln zł na ratowanie przedsiębiorstwa w długoterminową pomoc na restrukturyzację. Czas spłaty takiej spłaty takiej pomocy jest dłuższy od spłaty pożyczki i wynosi 5 lat.

ZPC OTMUCHÓW

Cena emisyjna w publicznej ofercie 4.250.000 akcji serii D ZPC Otmuchów została ustalona na 13,50 zł. Dla inwestorów indywidualnych zostało przeznaczonych 1.118.000 akcji serii D, a dla instytucji 3.132.000 akcji serii D oraz 1.340.000 akcji serii B - poinformowała spółka w komunikacie.

bEgibVgL

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów oferują 4.250.000 akcji serii D nowej emisji. W ramach akcji oferowanych znajduje się także 1.340.000 istniejących akcji serii B.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych trwały od 8 do 10 września. Zapisy inwestorów instytucjonalnych potrwają od 14 do 16 września.

Prospekt przewiduje, że przydział akcji w obu transzach nastąpi najpóźniej do 17 września.

Spółka zakłada, że do debiutu dojdzie pod koniec września lub na początku października. (PAP)

bEgibVgM

jru/ sibi/ jtt/ seb/ pad/

bEgibVhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)