Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 23 grudnia godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 23 grudnia godz. 20

ABC DATA

ABC Data podpisała warunkową umowę zakupu 100 proc. akcji iSource za około 15,5 mln zł. Cena może zostać powiększona o nie więcej niż 2,5 mln zł w wypadku spełnienia celów biznesowych przez obecny zarząd iSource do końca października 2014 roku. Część transakcji zostanie rozliczona akcjami własnymi - podała ABC Data w komunikacie.

Umowa inwestycyjna w tej sprawie została podpisana z Accession II Limited z siedzibą w Nikozji, Accesion II Investment Capital Limited z siedzibą w Nikozji oraz AKJ Capital.

"W wyniku zawarcia transakcji w grupie ABC Data znajdzie się spółka posiadająca prawa do dystrybucji produktów marki Apple. Bezpośredni dostęp dla naszych klientów do oferty Apple oznacza, że nie będą musieli jak dotąd poszukiwać jej w innych miejscach. Dla nas to bardzo ważne, chcemy mieć kompleksową, kompletną ofertę. Apple to marka z segmentu premium. Marże osiągane na sprzedaży produktów zdecydowanie przewyższają średnią w branży" - powiedział cytowany w komunikacie prezes ABC Data Norbert Biedrzycki.

Warunkiem zawieszającym transakcji jest uzyskanie zgody prezesa UOKiK.

"Pełna integracja procesów biznesowych oraz włączenie produktów dystrybuowanych przez Apple do oferty dostępnej dla partnerów handlowych ABC Data możliwe będzie właściwie natychmiast po uzyskaniu na transakcję zgody UOKiK. Od dnia podpisania umowy strony będą oczywiście prowadziły wspólne działania handlowe skierowane do klientów ABC Data" - napisano w komunikacie.

W procesie przygotowania transakcji doradcą finansowym, podatkowym i prawnym dla ABC Data była firma KPMG.

"Opinia KPMG (Fairness Opinion) przygotowana dla zarządu ABC Data potwierdza, że warunki cenowe planowanej transakcji są godziwe z punktu widzenia interesów ABC Data" - napisano w komunikacie.

iSource jest jednym z głównych dystrybutorów produktów Apple w Polsce. Strona internetowa Apple informuje, że poza iSoure dystrybutorem produktów tej spółki w Polsce jest jeszcze AB.

Obecnie ABC Data posiada 1,35 mln akcji własnych, których obecna wartość rynkowa to około 5,6 mln zł.

APATOR

Apator zawarł przedwstępną umowę kupna 100 proc. akcji Elkomtech za 90 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

"Cena nabycia akcji Elkomtech wynosi 90 mln zł i zostanie odpowiednio pomniejszona o wartość długu netto lub powiększona o wartość gotówki netto według stanu na określony dzień roboczy przed dniem podpisania umowy przyrzeczonej" - napisano w raporcie.

Apator poinformował, że transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych i kredytu bankowego.

"Nabycie akcji Elkomtech jest (...) inwestycją o charakterze długoterminowym, a dotychczasowa działalność Elkomtech będzie kontynuowana" - napisano w raporcie.

Wśród warunków zawieszających jest m.in. zgoda na transakcję prezesa UOKiK.

"(...) W przypadku nieziszczenia się warunków zawieszających (...) najpóźniej z dniem 31 maja 2014 r. umowa przedwstępna wygasa" - podano w komunikacie.

Elkomtech jest polskim dostawcą systemów informatycznych klasy SCADA dla energetyki oraz współpracujących z nimi urządzeń telemechaniki, zabezpieczeń oraz innych urządzeń sieciowych z inteligencją rozproszoną, zapewniających możliwość zdalnego sterowania i nadzoru sieci elektroenergetycznej w pełnym zakresie napięć.

"Spółka prowadzi działalność od 25 lat i posiada istotny udział w rynku energetyki zawodowej" - napisano w komunikacie.

Apator poinformował, że transakcja pozwoli spółce na pełną obsługę sektora energetycznego.

W połowie grudnia Apator ogłosił, że od października prowadzi rozmowy ws. akwizycji.

WSSE INVEST-PARK

Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. oraz Skc Europe PU sp. z o.o. to kolejne przedsiębiorstwa, które otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Jak poinformował Departament Komunikacji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. będzie prowadzić działalność polegającą na produkcji wyrobów gumowych oraz plastikowych wykorzystywanych w samochodowych układach chłodzenia i klimatyzacji. Firma zainwestuje w strefie co najmniej 4,5 mln zł, a także zatrudni o co najmniej 5 nowych pracowników. Spółka planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do końca 2019 r.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Dzierżoniów WSSE Invest-Park otrzymała firma Skc Europe PU sp. z o.o. Będzie zajmować się produkcją tworzyw sztucznych - polioli. Przedsiębiorca zobowiązał się do zainwestowania co najmniej 2,5 mln zł oraz zatrudnienie co przynajmniej 3 nowych pracowników. Planowana inwestycja ma być zakończona najpóźniej do końca 2016 r. (PAP)

morb/ asa/ gsu/ mki/ kwa/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)