Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20

0
Podziel się

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 28 grudnia godz. 20

bEgHzXgB

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 28 grudnia godz. 20

ABC DATA HOLDING

ABC Data Holding, jeden z największych polskich dystrybutorów IT, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut na GPW planowany jest w 2010 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

bEgHzXgD

Prospekt został sporządzony w związku z ofertą publiczną nowych akcji oraz planowaną odsprzedażą części akcji istniejących.

W komunikacie podano, że strategia rozwoju spółki zakłada m.in. przejęcia podmiotów z segmentu dystrybucji sprzętu IT i modernizację centrów logistycznych.

Doradcami spółki w procesie upublicznienia są BZ WBK (doradca finansowy), Dom Maklerski BZ WBK (oferujący), Weil, Gotshal & Manges (doradca prawny) oraz KPMG Audyt (audytor).

ABC Data Holding jest spółką holdingową, jej działalność operacyjna jest prowadzona poprzez spółki zależne: ABC Data Sp. z o.o., ABC Data s.r.o. Czechy oraz ABC Data s.r.o. Słowacja.

bEgHzXgJ

Grupa ABC Data zajmuje się dystrybucją sprzętu IT, oprogramowania i elektroniki użytkowej.

Według raportu Teleinfo 500, grupa ABC Data zajmowała pierwsze miejsce wśród firm informatycznych oraz wśród dystrybutorów sprzętu IT na polskim rynku (ranking sporządzony na podstawie przychodów z dystrybucji IT uzyskanych w 2008 roku).Według rankingu Computerworld Top 200 w 2008 r. ABC Data była spółką informatyczną o najwyższej odsprzedaży do partnerów z przychodami z tej działalności na poziomie 2,73 mld zł.

Większościowy pakiet akcji ABC Daty Holding jest kontrolowany przez MCI Management. W akcjonariacie spółki jest również Actebis Holding GmbH.

Według wcześniejszych planów MCI chciał wprowadzić ABC Datę Holding na warszawską giełdę w 2008 r., ale słaba koniunktura giełdowa wpłynęła na przełożenie tych planów.

bEgHzXgK

ASSECO POLAND

Asseco Poland SA, jako następca prawny firmy ABG, podpisało z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę o wartości około 20 mln zł netto. Kontrakt dotyczy świadczenia usług związanych z utrzymaniem oraz modyfikacją systemów OFSA, OFSA-PROW oraz RG - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Usługi objęte umową świadczone będą w okresie od stycznia do grudnia 2010 roku.

Oprogramowanie objęte umową to autorskie systemy ABG, które wykorzystywane są przez ARiMR do obsługi funduszy strukturalnych (rolnych i rybnych). Poza usługami utrzymaniowymi Asseco Poland wykona modyfikacje wynikające z konieczności dostosowania do zmian legislacyjnych bądź też służące ulepszeniu tych systemów.(PAP)

bEgHzXgL

gsu/ jtt/ pam/ bos/

bEgHzXhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)