Notowania

wiadomości
18.06.2012 20:29

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz. 20.30

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 18 czerwca godz.20.30

Podziel się
Dodaj komentarz

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 18 czerwca godz.20.30

BARTER

BARTER SA, białostocki importer i dystrybutor LPG i węgla kamiennego pochodzącego z Rosji przejął detalicznego dystrybutora węgla kamiennego z Wielkopolski - BM Kobylin - podała w poniedziałek w komunikacie spółka BARTER. Dzięki temu poszerzy się sieć dystrybucji białostockiej firmy.

Jak podano w komunikacie, BM Kobylin sprowadza węgiel z rosyjskich, ukraińskich oraz kazachskich kopalń i dysponuje 150 detalicznymi składami węgla. "Dzięki tym kanałom BARTER SA będzie w stanie dotrzeć z całym asortymentem węgla do detalicznych odbiorców, przede wszystkim w południowo-zachodniej Polsce" - poinformowała spółka BARTER.

BARTER działa od 1999 r. Oprócz LPG i węgla kamiennego spółka zajmuje się również dystrybucją i importem nawozów sztucznych. Firma ma terminal przeładunkowy gazu płynnego, węgla i nawozów mineralnych w Sokółce, a w ramach współpracy z PKP Cargo dysponuje również dodatkowym terminalem w Małaszewiczach. BARTER ma rozbudowaną bazę składów sprzedaży węgla w centralnej Polsce, m.in. w Ostrowach koło Kutna, w Dobrzelinie i Babach. Spółka zarządza siecią ponad stu stacji LPG i kilkoma tysiącami punktów sprzedaży butli.

BUDIMEX

Oferta Budimeksu za 99,8 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę obwodnicy Stawisk - podał Budimex w komunikacie.

Rozpoczęcie robót nastąpi nie później niż 30 dni od daty zawarcia kontraktu i będą one trwały 15 miesięcy.

Warunki finansowe kontraktu przewidują zaliczkę w wysokości 20 mln zł.

PBP

Polski Bank Przedsiębiorczości, jako pełnomocnik PBG, uzyskał uprawnienia do wykonywania praw głosu łącznie z 50.446.429 akcji Hydrobudowy Polska, stanowiących łącznie 23,96 proc. w ogólnej liczbie głosów na walnym spółki - podała Hydrobudowa w komunikacie.

Wcześniej bank nie posiadał akcji Hydrobudowy ani nie był uprawniony do wykonywania prawa głosu z akcji spółki.

Pełnomocnictwa zostały udzielone przez PBG w czerwcu i sierpniu 2011 roku na podstawie umów zastawu na akcjach Hydrobudowy.

Pełnomocnictwa wygasają w dniu, w którym wierzytelności zabezpieczone umowami zastawu zostaną zaspokojone lub w dniu, gdy bank zwolni zastawy ustanowione na podstawie umów zastawu.

11 czerwca Sąd Rejonowy w Poznaniu postanowił o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu. (PAP)

pel/ gsu/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz